Piotr Orzechowski i Motion Trio otworzą 27. Międzynarodowy Festiwal Kompozytorów Krakowskich

Autor: 
Redakcja, mat. pras.

W sobotę 18-go kwietnia Piotr Orzechowski ‘Pianohooligan’ wraz z Motion Trio zainauguruje 27. Międzynarodowy Festiwal Kompozytorów Krakowskich. Koncert w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha z programem z albumu „Polonium” Motion Trio z gościnnym udziałem Piotra Orzechowskiego, który zagra Koncert na klawesyn H.M.Góreckiego w wersji na Rhodes piano i trzy akordeony, otworzy tygodniowe krakowskie święto muzyki współczesnej.

Międzynarodowy Festiwal Kompozytorów Krakowskich (dawniej Dni Muzyki Kompozytorów Krakowskich) obecny jest wśród wydarzeń wysokiej kultury Krakowa bez przerwy od 1989 r. Zadaniem festiwalu jest promocja i prezentacja współczesnej, profesjonalnej twórczości kompozytorów krakowskich (od klasyków i generacji profesorów, poprzez wyróżniające się średnie pokolenie, po kompozytorów najmłodszych oraz studentów kompozycji) realizowana w kontekście muzyki krajów sąsiadujących oraz krajów unii europejskiej i muzyki światowej. Realizowana jest ona poprzez organizację koncertów oraz spotkań z kompozytorami. Ponadto podczas festiwalu mają miejsce wykłady uniwersyteckie.


Tematem tegorocznego festiwalu, oprócz prezentacji kompozytorów krakowskich i polskich, jest muzyka Dalekiego Wschodu. Zaproszeni zostali kompozytorzy i wykonawcy z Japonii, Korei Południowej i Chin. Gościem specjalnym festiwalu będzie znakomity japoński kompozytor – Toshio Hosokawa, a także chiński  kompozytor i znakomity wirtuoz gry na sheng – Wu Wei, koreańskie zespoły: Modern Ensemble i Good-mori Ensemble oraz wielu innych znakomitych artystów.

Tagi: