Piotr Lemańczyk w TOK FM, w audycji www.jazz Ryszarda Wojciula dziś o 23.05

Autor: 
Redakcja
Autor zdjęcia: 
mat. wydawcy

Piotr Lemańczyk - jeden z najświetniejszych polskich kontrabasistów nagrał i wydał w ostatnich dniach nową płytę Quert-er. Jak sam mówił w rozmowie z nami to album będący spełenieniem jego marzeń tak pod względem muzycznym, jak i osobowym.

Nie pierwszy raz też mamy do czenieniea z sytuacją gdy u boku Piotra Lemańczyka stają gwiazdy zza Oceanu. Występwali u jego boku już takie indywidoalności jakgwiazdy jak Tim Hagans, Avishai Cohen czy Seamus Blake.

Tym razem w składzie muzyków towarzyszących mu znależli się tacy artysci jak Dave Kikoski - pianista prowadzący własne zepsoł, ale będą cy także filarem takich spaniałych orkiestr jak Mingus BIg Band, na saksofonie tenorowym Walter SMith III z jednej strony wyborny sideman, z drugiej muzyk, któego mogliśmy podziwiać nie raz w zespołach trębacza Ambrose'a Akinmusire'a, a za zestawem perkusyjnym Collin Stranaham, również dobrze znany nam drummer, będący dziś w ścisłej czołówce nowojorskich rytmików. Gościnnie w trzech utworach usłyszymy również puzonistę Grzegorza Nagórskiego. 

Tak jak to jest już tradycją nieomal, najnowszy album Piotra Lemańczyka ukazał się nakładem Soliton. Warto pamiętać także, że powstał przy wsparciu gdańskiego klubu Żak i festiwalu Jazz Jantar - jednego z najciekawszych polskich festiwali jazzowych.

Dziś o godzinie 23.05 na falach TOK FM będziemy mieli okazję posłuchać nie tylko muzyki z płyty Quart-er. ale również rozmowy Ryszarda Wojciula z Piotrem Lemańczykiem. Zatem bierzecie słuchajcie tego wszyscy www.jazz w TOK FM http://audycje.tokfm.pl/audycja/WWW-JAZZ/125

Tagi: