Piosenki ze słowami i bez od Jenny Scheinman i...

Autor: 
Redakcja
Autor zdjęcia: 
https://www.facebook.com/BrianBlade?fref=ts

Jenny Schienman, jedna z naszych ulubionych artystek minionego roku, nagrywa nową płytę! Nie zakładajcie kapci, bo i tak zaraz spadną! W trio towarzyszą jej Bill Frisell i Brian Blade! Ich projekt nosi, jak zawsze w przypadku przedsięwzięć tej znakomitej skrzypaczki, nieoczywisty tytuł „SONGS WITH WORDS, SONGS WITHOUT!”. Zdjęcie z sesji nagraniowej umieścił na swoim profilu na facebooku Brian Blade.

Czy tytuł projektu oznacza, że któryś z członków zespołu będzie śpiewał? Całkiem prawdopodobne. Śpiewa przecież zarówno Scheinman jaki Brian Blade

Trio na początku stycznia zagra dwa koncerty w USA. W marcu wystąpią w Carnegie Hall w Nowym Jorku. W lipcu Scheinman zobaczyć będziemy mogli w Europie w towarzystwie Billa Frisella. Na sierpień i wrzesień skrzypaczka planuje trasę z legendarnym kanadyjskim gitarzystą folkowym Brucem Cockburnem. Scheinman w rok 2013 planuje też kilka razy wejść do studia nagraniowego. Będziemy trzymać rękę na pulsie wszystkich jej przedsięwzięć. A oto fragment koncertu trio Scheinman/Frisell/Blade, jaki odbył się 2 lata temu w klubie Village Vanguard. 

Tagi: