Pierwsza dama jazzowej wiolinistyki pierwszej damie jazzowego śpiewu - Regina Carter Carter gra dla Elli

Autor: 
Redakcja
Autor zdjęcia: 
mat. promocyjne

100 lat temu urodziła się Ella Fitzgerald. Okazja doskonała, aby składać wielkiej Elli hołdy i dawać donośne sygnały jak wspaniałą i wpływową damą była. Będzie takich hołdów w tym roku pewnie bardzo dużo, ten jednak może stać się hołdem szczególnym. Składa go bowiem pierwsza dama jazzowej wiolinistyki - Regina Carter.

Na płytę będziemy musili jeszcze trochępoczekać bo do 21 kwietnia, le za to dobra wiadomośc jest taka, że będzie można płytę kupić bez szperania w zakamarkjach internetu. Ella: Accentuate the Positive wydana zostanie nakładem Okeh Records i jest spora sznasa, że trafi sklepowe półki między Bugiem i Odrą mniej więcej w tym samym czasie co w reszcie świata.

Jedną z wielu rzeczy, które uwielbiam w muzyce Elli, to to, że ona po prostu kochałą muzykę i nigdy się na nią nie zamykła. Nagrywała wszystko, nie tylko piosenki z American Songbook, ale także utwory Steviego Wondera z jednej strony z drugiej the Beatles albo utwory w stylu country and western. Fakt, że tak chętnie i często eksperymentowała z różnymi stylami muzycznymi ośmieliło mnie, żeby poeksperymentować trochę z jej mzyką. i gdzieś w głębi serca sądzę, że dostałabym na to jej życzliwą zgodę - wyznała Regina Carter opowiadając o swojej najnowszej płycie.NIe jest to pierwszy raz kiedy artystka sięga po kompozycje śpiewanę przez Elle FItzgerald. Zdarzało się to na poprzednich , ale nigdy wczesniej nie zadedykowałą jej całego albumu. 

Tak więc, do grona towarzyszących jej podczas sesji muzyków zaprosiła sprawdzonych przez lata muzyków, w tym sekcję rytmiczną  Chris Lightcap - kontrabas i Alvester Garnett - perkusja oraz pianistę Xaviera Davisa i gitarzystę , znanego u nas choćby ze wspólnych koncertów z Cassandrą WIlson, Marvina Sewella. Ten ostatni oraz Chris Lightcup wystapi także w rolach aranerów. Będą też rzecz jasna goście, a wśród nich basista Ben Williams, producent Ray Angrypianista Mike Wofford  oraz troje wokalistów  Charenee Wade, Miche Braden oraz wieloletnia przyjaciółka reginy Carter  Carla Cook.

A oto kompletna track lista płyty: Ella: Accentuate the Positive Tracklisting:

1. Ac-Cent-Tchu-Ate the Positive 
2. Crying in the Chapel 
3. I'll Never be Free  
4. All My Life  
5. Dedicated to You         
6. Reach for Tomorrow    
7. Undecided
8. Judy   
9. I'll Chase the Blues Away       
 
Tagi: