Pick Me Up Off The Floor - nowa płyta Norah Jones w czerwcu

Autor: 
Redakcja, mat. pras.

Norah Jones właśnie wydała singiel “How I Weep,” z nadchodzącego albumu Pick Me Up Off The Floor, który zostanie wydany 12 czerwca nakładem wytwórni Blue Note Records. Nowe nagranie podąża w ślad za pierwszym singlem zapowiadającym krążek “I’m Alive,” stworzonym we współpracy Jeffem Tweedy.

Pick Me Up Off The Floor już można zamawiać w przedsprzedaży w wersji CD, digital oraz winylowej.

Norah Jones w ostatnich tygodniach na swoich kanałach społecznościowych publikowała różne video pod hasłem  #StayAtHome w tym live cover utworu Guns N’ Roses” “Patience” oraz nową wersję nagrania "That’s The Way The World Goes Round” jako tribute dla Johna Prine’a.

Jones zaczęła także tworzyć własną poezję…po raz pierwszy w życiu. Część z tych tekstów znalazło się także na najnowszym krążku w tym “How I Weep”.

„Moja przyjaciółka odkryła dla mnie poezję podarowując mi książki z poezją – mówi Jones. Ten prezent plus codzienne czytanie moim dzieciom książek i poezji takich autorów jak Dr. Seuss i Shel Silverstein wciągnęło mnie w ten świat i sprawiło,  że napisałam coś własnego. Ale nie sądziłam, że kiedykolwiek będę w stanie wydać swój własny tomik poezji więc zaczęłam się zastanawiać jak przenieść go na płaszczyznę muzyczną. Zredagowałam go odrobinę i od razu pomyślałam o duecie smyczkowym - że będzie idealny do tego by oddać atmosferę utworu i ‘straty’.”

Tagi: