Phil Minton, Jorgos Skolias i Antonis Skolias, Lucas Niggli & Charlotte Hug oraz Warsaw Improvisers Orchestra na finał Ad Libitum 2016

Autor: 
Redakcja, mat. pras.
Autor zdjęcia: 
mat. promocyjne

22-go października na finał 11. edycjia festiwalu Ad Libitum wystąpią Jorgos Skolias i Antonic Skolias. Po nich na scenę wyjdą Lucas Niggli & Charlotte Hug. Ostatnim koncrtem będzie wsytęp Warsaw Improvisers Orchestra z gościem bardzo specjalnym Philem Mintonem.

Festiwal Ad Libitum w swojej 11. edycji wskazuje na najbardziej pierwotne ludzkie instrumenty improwizacji, jakimi są głos i instrumenty perkusyjne. To właśnie z nimi związana jest najstarsza artystyczna aktywność człowieka. Na przestrzeni czasu obydwa te instrumenty człowiek doprowadził do zadziwiającej doskonałości, tworząc olśniewającą przestrzeń i różnorodność muzyki. Stąd też w programie Ad Libitum 2016 planowane są koncerty śpiewaków i perkusistów, którzy z jednej strony reprezentują niekiedy skrajnie odmienne podejście do śpiewu i rytmicznej kreacji, z drugiej strony, w toku swoich karier stali się nie tylko doskonałymi wykonawcami, ale kreatorami fascynujących muzycznych światów. 

Na estradzie Ad Libitum pojawi się także Charlotte Hug – wokalistka, skrzypaczka i performerka współpracująca z jednym z najbardziej spektakularnych europejskich drummerów Lucasem Niggli. Premierowe projekty wokalno-perkusyjne zaprezentuje doskonale znany w Polsce wokalista Jorgos Skolias (koncert z synem Antonisem Skoliasem).

Phil Minton wystąpi wraz z warszawskim kolektywem improwizatorskim Warsaw Improvisers Orchestra, grupy powołanej do życia i prowadzonej przez mieszkającego na stałe w stolicy saksofonisty i improwizatora Raya Dickaty’ego. Efekt tej współpracy usłyszymy w finale tegorocznego festiwalu Ad Libitum.

CO? - 11. Ad Libitum: Dzień 2
KTO? - Jorgos Skolias, Antonic Skolias / Lucas Niggli, Charlotte Hug / Warsaw Improvisers Orchestra
GDZIE? - Centrum Sztuki Współczesnej, Warszawa
KIEDY? - 22/10/2016, 19:00
BILETY? - 50 zł / 30zł - ulgowy

Tagi: