Pheeroan akLaff zagra dzisiaj w Pardon To Tu

Autor: 
Redakcja

Dzisiejszego wieczoru na scenie warszawskiego Pardon To Tu zagości legendarny perkusista Pheeroan akLaff, do którego dołączą: Paweł Szpura, Paweł Postaremczak, Łukasz Rychlicki, Tomasz Dąbrowski, Lenar i Kenneth Dahl Knudsen. Będzie to jedyny koncert perkusisty w Polsce.

Można o nim powiedzieć, że jego kariera nie toczy się blasku reflektorów, że popularnością ustępuje wielu innym perkusistom, kiedy jednak uważniej rozejrzeć się na jazzowej scenie Pheeroan akLaff obecny jest wszędzie tam gdzie potrzeba drummera o najwyższych instrumentalnych kwalifikacjach. To on wspierał Anthony’ego Braxtona kiedy ten kompletował muzyków do słynnego "Charlie Parker Project”, on zasiadał we wspomnianej grupie Wadady Leo Smitha „New Dalta Akhri”, w końcu też to on stanowił rytmiczny filar słynnej Air Henry’ego Threadgilla i najróżniejszych formacji prowadzonych przez Cecila Taylora, Sonny’ego Sharrocka czy George’a Adamsa.

Nie sposób wymienić nawet części zespołów, które korzystały z perkusyjnych talentów akLaffa, dość jednak, że dziś jest to jeden z najwyżej cenionych i najbardziej wszechstronnych perkusistów jazzowego rynku (Jazz Forum). Jest również współzałożycielem Seed Artists Inc. z Brooklynu, a także wykładowcą Wesleyan University.

20.02.2013, Warszawa

Pardon To Tu, g. 20:30

Bilety: 30zł