Peter Evans Quintet na jaZZ i Okolice

Autor: 
Redakcja, mat. pras.

O Peterze Evansie pisaliśmy tak: "Na Jazzarium często używamy określeń takich jak „najważniejszy”, „jeden z najbardziej kreatywnych”, „mający własny muzyczny język”. Jednak gdy przychodzi pisać o muzyku takim jak Peter Evans, należałoby chyba wybrać się do dworcowych bookinistów by zaczerpnąć trochę nowego słownika." 23-go listopada Peter Evans Quintet wystąpi w Sali Muza, w Sosnowcu, w ramach festiwalu jaZZ i Okolice.

Peter Evans Quintet jest aktualnie jedną z najważniejszych formacji jazzowych na świecie, zespół koncertuje od 2009 roku zbierając entuzjastyczne recenzje zarówno krytyków muzycznych jak i melomanów. Quintet słynie z łączenia jazz'u i muzyki eksperymentalnej z mocnym elektronicznym akcentem. Lider grupy - trębacz Peter Evans - od dekady należy do najbardziej kreatywnych amerykańskich muzyków jazzowych, który w znaczący sposób przyczynia się do rozwoju techniki gry na trąbce oraz przełamywania wielu formalnych schematów i ograniczeń w dziedzinie improwizacji.

Peter Evans - Nowojorski trębacz, który specjalizuje się w jazzie i szeroko pojętej muzyce improwizowanej, jest aktualnie jednym z najbardziej kreatywnych artystycznie muzyków młodego pokolenia. Evans jest członkiem artystycznej społeczności Nowego Jorku od 2003 roku, kiedy przeniósł się do miasta po ukończeniu The Oberlin Conservatory of Music. Utalentowany trębacz obecnie działa w wielu różnych dziedzinach i składach muzycznych, w tym solo, z orkiestrą kameralną, music performance, elektro - akustycznym jazzie. Ponadto realizuje New Trumpet Festival w Nowym Jorku.
Peter Evans wykonuje także muzykę współczesną oraz barokową (na trąbce piccolo: Koncert Brandenburski nr 2 i Mszę h-moll J.S. Bacha)

CO? – jaZZ i Okolice: Peter Evans Quintet
KTO? – Peter Evans, Ron Stabinsky, Tom Blancarte, Jim Black, Sam Pluta
GDZIE? – Sala widowiskowo - koncertowa "Muza", Sosnowiec
KIEDY? – 23/11/2015, 19:30
BILETY? – 40 zł

Tagi: