Perch Hen Brock & Rain czyli Ab Baars Ig Henneman i przyjaciele na Krakowskiej Jesieni Jazzowej

Autor: 
Redakcja, mat. pras.

Kolejny dzień Krakowskiej Jesieni Jazzowej przed nami. W środę, 12-go listopada w Klubie Alchemia w Krakowie, wystąpią Perch Hen Brock & Rain.

Kwartet w którym spotyka się to, co najlepsze amsterdamskiej i nowojorskiej sceny współczesnej muzyki improwizowanej. Para Ab Baars i Ig Henneman jako duet współpracują od końca lat 90. To wtedy, podczas rzymskiego festiwalu “ControIndicazioni” w głowach muzyków pojawiła się myśl o wspólnym graniu. Od tego czasu Baars (saksofon tenorowy, klarnet) i muzyczna radykalistka Henneman (skrzypce) zdążyli zjechać pół świata. Ingrid Laubrock and Tom Rainey to przy nich debiutanci – ich pierwszy wspólny materiał, wyczekiwana od lat płyta „And Other Desert Towns”, ujrzała światło dzienne w 2014.
Po występie Laubrock w domu Baarsa i Henneman w Amsterdamie, zaiskrzyła myśl o wspólnych występach. Składu dopełnił Rainey. Szczegóły współpracy nowego kwartetu muzycy omawiali po występie Raineya w słynnej amsterdamskiej mekce jazzu, Bimhuis. Potencjał tego składu trudno przecenić. Przekonamy się o tym na deskach Alchemii.

CO? – Krakowska Jesień Jazzowa - Perch Hen Brock & Rain
KTO? – Ab Baars, Ig Henneman, Ingrid Laubrock, Tom Rainey
GDZIE? – Klub Alchemia, Kraków
KIEDY? – 12/11/2014, 20:00
BILETY? – 30 zł / 40 zł (w dniu koncertu)

Tagi: