Paweł Postaremczak i Paweł Szpura w Pardon, To Tu

Autor: 
Redakcja
Autor zdjęcia: 
mat. promocyjne

15-go kwietnia Pawła Postaremczaka i Pawła Szpurę wracają do Pardon, To Tu. Pierwszy ich wspólny koncert w  warszawskim klubie odbył się 29.02.2012. Niegdyś podejmowali próby zmierzenia się z muzyką Johna Coltrane'a lub interpretowali 'Pieśni Gusanów', teraz po prostu grają.

Ich koncerty zamykają się w przypominającej suitę formie, która pociąga słuchającego w przestrzeń dźwięków, powodując silne odczuwanie tej mocno transowej muzyki inspirowanej czarnym jazzem lat 60 tych i różnego rodzaju muzyką ludową.

Paweł Szpura - perkusista, którego styl jest kompilacją wielu tradycji. W jego grze można usłyszeć inspiracje perkusją czarnej i arabskiej Afryki, tradycje tureckie, a także nawiązania do amerykańskich perkusistów rockowych z lat 60-tych i 70-tych. Szpura operuje tymi stylistykami z niezwykłą lekkością, zaskakując słuchacza rozwiązaniami rytmicznymi lub wprowadzając go w głęboki trans, to sprawia, że jest kontynuatorem tradycji Eda Blackwella i Hamida Drake'a. Współpracuje m.in. z Mikołajem Trzaską, Raphaelem Rogińskim.

Paweł Postaremczak to jeden z najciekawszych saksofonistów na polskiej scenie. Charakteryzuje go wyjątkowo liryczny i ekstatyczny styl, będący kontynuacją tradycji wielkich mistrzów saksofonu jak John Coltrane czy Pharoah Sanders. Jego gra hipnotyzuje. Z niezwykłą świadomością tworzy frazy niepowtarzalne, trudne do zapomnienia. Ma za sobą współpracę z takimi muzykami jak Hamid Drake, Michael Zerang, Mikołaj Trzaska, Klaus Kugel, Raphael Rogiński, Janusz Stefański, Marcin Masecki, Robert Kusiołek, Maciej Cierliński czy Mark Tokar.

KTO? - Paweł Postaremczak & Paweł Szpura
GDZIE? - Pardon, To Tu, Warszawa
KIEDY? - 15/04/2015, 20:30
BILETY? - 20 zł

 

 

Tagi: