Paweł Kaczmarczyk Audiofeeling Trio grają Esbjörn Svensson Trio

Autor: 
Redakcja, mat. pras.

Podczas koncertu 20-go stycznia w 12/14 Jazz Club, usłyszymy najpiękniejsze kompozycje Esbjörn Svensson Trio w wykonaniu Paweł Kaczmarczyk Audiofeeling Trio.

Paweł Kaczmarczyk - jeden z czołowych pianistów jazzowych w kraju - przedstawi kolejną odsłonę projektu Directions In Music, w ramach którego wraz ze swoim zespołem i zaproszonymi gośćmi interpretuje i przybliża dzieła najwybitniejszych twórców światowego jazzu. Artyści sięgali już m.in. po klasykę spod znaku Freddiego Hubbarda, Hanka Mobley’a, Jana Garbarka, Keitha Jarretta czy Raya Charlesa.

Esbjörn Svensson Trio to genialny jazzowy zespół ze Szwecji, znany również jako E.S.T. Powstał w 1993 roku. Oprócz Esbjörna Svenssona (fortepian), grupę tworzą: Dan Berglund (kontrabas) i Magnus Öström (perkusja). W 2004 roku E.S.T. otrzymało prestiżową Europejską Nagrodę Jazzową przyznawaną przez Austriacki Przemysł Muzyczny (AMO) pod auspicjami austriackiego ministra i departamentu kultury miasta Wiednia. W 2006 roku trio odwiedziło po raz kolejny Polskę, grając koncerty m.in. w Poznaniu i we Wrocławiu. Ostatnia wizyta E.S.T. w Polsce odbyła się w dniach 15–20.11.2007, jej celem była promocja płyty Tuesday Wonderland.
Esbjörn Svensson zginął 14 czerwca 2008 podczas wypadku przy nurkowaniu w okolicach Sztokholmu, miał 44 lata.

CO? – Paweł Kaczmarczyk Audiofeeling Trio
KTO? – Paweł Kaczmarczyk, Jakub Dworak, Dawid Fortuna
GDZIE? – 12/14 Jazz Club, Warszawa
KIEDY? – 20/01/2016, 19:30
BILETY? – 60 zł

Tagi: