Osiołkowi w czwartek dano...

Autor: 
Redakcja

Choć moda na sejmowe komisje śledcze nieco już przygasła, tę sprawę należałoby zbadać. Kto stoi za tym, że jednego dnia mamy w Warszawie koncerty: Levity, Pink Freud, Jacaszka, Saintbox oraz Time Remembered: Tribute to Bill Evans...

Od tego jesteśmy, aby ten wybór Wam ułatwić... Tym razem jednak radzimy bilokację. Rozdzielcie swe rodziny, wyposażcie się krótkofalówki, czołówki, kompasy, szukajcie mchu na drzewach, a potem wymieńcie się wrażeniami... lub przeczytajcie jutro nasz relacje :-)

Pink Freud przedstawiać nie trzeba. Tym razem jednak ich koncert będzie szczególny. Oto bowiem zespół pod wodzą Wojtka Mazolewskiego rusza w 13koncertową trasę z nowym materiałem, który ukaże się na płycie “Horse and Power”

„Nowy materiał to zbiór utworów, które powstały głównie latem zeszłego roku. Opowiada on o przygodach różowej czwórki w kraju kwitnącej wiśni i innych zakątkach świata. Przede wszystkim jednak jest o odkrywaniu w tych miejscach siebie na nowo. O tym, że poznana tam kultura i ludzie zmieniają na zawsze nasze myślenie o sobie i świecie. Jest żywym świadectwem tych przeżyć i przypomnieniem, że muzyka nie zna granic.” – tak o najnowszym wydawnictwie mówi Wojtek Mazolewski.

Klub Hydrozagadka
ul. 11 listopada 22
Cena biletu: 35 PLN
Start: 21:00

Saintbox to Gaba Kulka, Maciek Szupica i Olo Walicki w nowym, multimedialnym, widowiskowym, choć zamkniętym w pudełku, zjawiskowym projekcie... Choć chyba najmniej jazzowy, to najbardziej tajemniczy... Gesamtkunstwerk...

„To utwory zainspirowane zjawiskiem sacrum i rytuałami różnych tradycji duchowych. Zakrywamy i odkrywamy to, co widz przyzwyczaił się traktować jako pewnik: odwracamy jego uwagę, by zabrać w podróż do wnętrza muzycznej struktury; warstwa za warstwą tworzymy spektakl, który ma być prawdziwym doświadczeniem: zmianą sposobu patrzenia i słuchania” - tak o The Saintbox mówią jego twórcy.
Gościnnie w nagraniach wziął udział Macio Moretti oraz zespół The Gdańsk Philharmonic Brass. Album współprodukował Marcin Bors (współpracujący z Gabą Kulką przy jej albumie „Hat, Rabbit”).

FABRYKA TRZCINY

ul. Otwocka 14, Warszawa
Cena biletu: 54 PLN (w cenie piwo)
Start: 20:00

Jacaszek... Pierwszy raz napisaliśmy o nim na Jazzarium, gdy o jego nowej płycie “Glimmer” dowiedzieliśmy się z amerykańskiego NPR Music. Do dziś głupio nam, że wcześniej tego nie zrobiliśmy.
"Glimmer" to kontynuacja poszukiwań  nowej, kameralnej, elektroakustycznej formy muzycznej. Subtelne, niedopowiedziane, zanikające partie elektroniki dopełnia brzmienie klawesynu .
Glimmer poprzez barwy i harmonie przywołuje skojarzenia z barokową kameralistyką, ale charakterystyczne frazy elektroniczne nadają  muzyce Jacaszka nową , unikalną formę, przybliżając go do takich wspólczesnych twórców jak Ben Frost,Colleen czy Tim Hecker. Na koncercie  Jacaszkowi toawarzyszyć będzie Ignacy Wiśniewski (klawesyn).

Album Glimmer ukazał się w grudniu 2011 nakładem amerykańskiej wytwórni "Ghostly International".

Jacaszek to kompozytor i producent muzyki elektroakustycznej, łączącej dźwięki preparowane elektronicznie z żywym instrumentarium. Ma na swoim koncie trzy autorskie albumy, ilustracje muzyczne do poezji i prozy, muzykę teatralną i filmową, słuchowiska.

Za muzykę skomponowaną do spektaklu Teatru Telewizji „Golgota Wrocławska” w reż. Jana Komasy otrzymał Grand Prix Festiwalu Dwa Teatry w 2009 roku. Jest też autorem ścieżki muzycznej do filmu Marca Silvera „There is no others there is only us”, filmu dokumentalnego Jolanty Krysowatej „Nigdy nie wrócisz do domu” oraz filmu pełnometrażowego Sala samobójców Jana Komasy.

Jacaszek koncertował w Wielkiej Brytanii, w Stanach Zjednoczonych, w Holandii, Belgii, Portugalii, na Ukrainie, w Szwecji, Słowacji, Niemczech, a także na najbardziej znaczących festiwalach w Polsce (m.in. Off Festival, Heineken Opener Festival) oraz w cyklu koncertów Męskie Granie.

http://www.myspace.com/jacaszek

Klub Powiększenie
Nowy Świat 27
Cena biletu: 25 PLN
Start: 20:00

Levity. O tym trio pisaliśmy szczęślwie dość dużo i pochlebnie. Dziś w Syrenim Śpiewie zagrają  taneczno-improwizowany set pełen foxtrotów, swingu, oberków, hausików i dramenbejsiku. Lub czegoś zupełnie innego.

Syreni Śpiew
Szara 10a (wejście od strony parku)
Cena biletu: 25 PLN (Wymień bilet na koktajl Hennessy: 40ml Hennessy, 100ml sprite, kilka kropli Angostury, cząstki pomarańczy i limonki.....)
Start: 20:00

Time Remembered: Tribute to Bill Evans... Właśnie Bill Evans stał się ogniwem, które złączyło niegdyś Sylwię Białas, Roberta Rasza, oraz Szymona, Ksawerego i Maurycego Wójcińskich. Time Remembered to swego rodzaju credo tego koncertu.

Ponad dziesięć lat temu spotkała się grupa ludzi, która stawiała wówczas swoje pierwsze kroki na polu szeroko pojętej muzyki improwizowanej. Ich inspiracje, marzenia i entuzjazm spoltły się w pewną historię, która trwa do dzisiaj.
To spotkanie zaowocowało wspólną chęcią rozliczenia się ze swoimi inspiracjami, fundamentami na których wzrastali.
Jest to próba odnalezienia swojej tożsamości, utopijna chęć zatrzymania czasu.

Zespół "Tribute to Bill Evans" to:
Ksawery Wójciński- kontrabas
Robert Rasz- perkusja
Sylwia Białas- głos
Szymon Wójciński- piano
Maurycy Wójciński- trąbka

Pardon to tu
Plac Grzybowski 12
Cena biletu: 15/10 PLN
Start: 20:30

Tagi: