Origami Harvest Ambrose’a Akinmusire’a dostępny już jutro

Autor: 
Redakcja, mat. pras.

Ambrose Akinmusire to jedno z najbardziej gorących nazwisk na młodej jazzowej scenie. Świat podziwia go nie tylko za znakomity warsztat instrumentalny, ale przede wszystkim za oryginalność muzycznych koncepcji i artystyczną konsekwencję, którą możemy podziwiać na trzech studyjnych płytach oraz wyśmienitej koncertowej A Rift On Decorum. 4 studyjny album trębacza i kompozytora Ambrose’a Akinmusire’a

Teraz przyszedł czas na czwartą studyjną odsłonę kompozytorskich talentów muzyka. 12 października na sklepowe półki trafi album Origami Harvest, który, jak twierdzi wydawca powstał z koncepcji zestawiania pozornie przeciwnych idei. „Myślałem dużo o kwestiach męskości i kobiecości. Sztuki wysokiej i niskiej. Swobodnej improwizacji i ściśle kontrolowanej kalkulacji. O gettach i amerykańskiej zamożności.”, mówi Akinmusire. W kompozycjach rezonują także kwestie społecznych nierówności i rasizmu – jak choćby otwierające album nagranie, nawiązujące do tragicznej śmierci Trayvona Martina.

Za sprawą Origami Harvest spotkamy się z mieszanką gatunków stworzoną z pomocą New York's Mivos Quartet, perkusisty Marcusa Gilmore’a, pianisty Sama Harrisa oraz rapera Kool A.D., odpowiedzialnego za słowną warstwę kompozycji.

Album ukaże się podobnie jak dwie poprzednie płyty trębacza nakładem Blue Note Records.

Tagi: