OPUS – nowa, studyjna płyta Ala Di Meoli

Autor: 
Redakcja, mat. pras.

Al Di Meola – wiadomo, pionier fuzji world music, jazzu i rocka. Słynny gitarzysta, któremu całe pokolenia nieomal jedzą z ręki i na którego nowe płyty wyczekują niecierpliwie przebierając nogami . Ale jak ma być inaczej skoro muzyk nie dość, że wielokrotnie odbierał statuetkę Grammy Award i zapisywał się w historii muzyki nie tylko jako lidera, ale także towarzysz takich gwiazd jak Frank Zappa, Jimmy Page, Stevie Wonder, Chick Corea, Paco De Lucia, John McLaughlin, Jean-Luc Ponty, Stanley Clarke, Luciano Pavarotti, Paul Simon, Phil Collins, Santana, Steve Winwood, Herbie Hancock, samemu stając się w międzyczasie mega gwiazdą.

Nowa płyta herosa tuż tuż. Na 23 lutego bieżącego roku zapowiedziana została jej premiera. W materiałach wydawcy czytamy, że Di Meola wciąż stawia przed sobą nowe wyzwania i nieustannie przesuwa granice swojej kreatywności. Jeśli więc mamy w sobie wiarę dla takich deklaracji, niechybnie płyta „OPUS” stanie się cudownym obiektem pożądania dla fanów przystojniaka z Jersey City.

Sam Di Meola jest ze swojej płyty w sposób szczególny zadowolony. „Ten album ilustruje nowy czas w moim życiu zarówno muzyka, jak i człowieka. Po raz pierwszy w życiu mam skomponowaną muzykę i jestem szczęśliwy. Mam wspaniałe relację z żona, mam córeczkę, mam piękną rodzinę, która inspiruje mnie każdego dnia i wierzą, że to wszystko słychać będzie w muzyce.”

Tagi: