Oliver Lake Quartet na Krakowskiej Jesieni Jazzowej

Autor: 
Redakcja, mat. pras.

Wielu ucieszy występ Olivera Lake'a na 20-go października w Alchemii, w ramach 10. Krakowskiej Jesieni Jazzowej. Ten amerykański saksofonista, kompozytor i poeta w jednym, czerpie garściami z wielu gatunków, od bluesa, przez r'n'b, awangardowe brzmienia, czy nawet pop. Muzyk znany jest jako założyciel owianego legendą World Saxophone Quartet.

Ten niezwykły kwartet składający się tylko z saksofonistów połączył Lake’a w latach 70. z Juliusem Hemphillem, Hamietem Bluiettem i Davidem Murrayem. Choć często przechodził personalne zmiany, uchodzi do dziś za chyba najbardziej wpływowy obok Art Ensemble Of Chicago zespół z kręgu „new black tradition”.
Obszerną dyskografię saksofonisty zamyka płyta „What I Heard” wydana pod szyldem Oliver Lake Organ Quartet w 2014 r. Krążek, który ukazał się nakładem Passin’ Thru Records potwierdził, że po ponad czterech dekadach na scenie Lake wciąż potrafi idealnie zbalansować muzyczne konwencje i awangardowe poszukiwania. Co więcej, muzyk ma wielki dar do wybierania sobie muzycznych współpracowników. 

CO? – 10. Krakowska Jesień Jazzowa: Oliver Lake Quartet
KTO? – Oliver Lake, Michael Jefry Stevens, Joe Fonda, Email Gross
GDZIE? – Klub Alchemia, Kraków
KIEDY? – 20/11/2015, 20:00
BILETY? – 30 zł / 40 zł

Tagi: