Oliever Lake / Reggie Workmann /Andrew Cyrile - nowa studyjne płyta legendarnego TRIO 3

Autor: 
Redakcja

Ponad dekadę trzeba było poczekać na kolejny studyjny album gwiazdorskiej formacji Trio 3. Ale w końcu jest. Oliver Lake, Reggae Workman i Andrew Cyrille weszli do nagraniowego studia Petera Karla w Brooklynie pod koniec czerwca ubiegłego roku.

Po niespełna roku od nagrania album Visiting Teksture trafia na płytowy rynek jako jeden z najbardziej wyczekiwanych dowodów działalności tego legendarnego tria.

W liner note dołączonej do płyty Nat Chinnen napisał : Visiting Tekstures ilustruje zasadę dodawania poprzez odejmowanie. To nie nowa zasada, ale jeśli przyjżeć się uważnie bardzo nie wiele formacji, niewielu artystów potrafi wdrożyć ją w proces twórczy i działać według nie j w dłużysz okresie.

W Trio 3 to się udaje niemal od samego początku, ale to też pewnie i dlatego, że wszyscy trzej dżentelmeni są artystami o ogromnym doświadczeniu, którzy potrafią liderem swojej formacji uczynić nie jednego z siebie a muzykę.

Poprzednia studyjna płyta zespołu ukazała się w 2006 roku także nakładem Intakt Records i zatytułowana była Time Being. Oprócz niej band zarejestrował cykl koncertowych płyt z udziałem słynnych gości. Wśród nich znaleźli się Geri Allen, Irene Schweitzer, Jason MOran oraz Vijay Iyer. Związek tria ze szwajcarską oficyną jest ścisły. W Szwajcarii zresztą zarejestrowany został pierwszy krążek tria zatytłowany po prostu Live At Willisau i wydany dla nieustniejącej już dziś oficynie Dizim Records.

Tagi: