Oleś Brothers & Christopher Dell oraz Marcin Masecki w Studiu Koncertowym Polskiego Radia

Autor: 
Redakcja, mat. pras.
Autor zdjęcia: 
mat. organizatora

Dzisiaj, 25-go lutego, w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego niezwykły, podwójny, koncert. Bracia Marcin i Bartłomiej Oleś, w towarzystwie Christophera Della z muzyką z ich najnowszej płyty KOMEDA AHEAD, poświęconej w całości kompozycjom Krzysztofa Komedy oraz Marcin Masecki, którego koncert będzie premierą albumu "Mazurki".

"Komeda Ahead" to jeden z najnowszych projektów braci Olesiów, zrealizowany wspólnie z jednym z najwybitniejszych wibrafonistów Starego Kontynentu Christopherem Dellem. Powstał na zamówienie Berliner Jazzfest w 2011 roku. Od tego czasu był dwukrotnie prezentowany w Polsce podczas kameralnych koncertów, a pod koniec 2013 roku doczekał się rejestracji studyjnej. Projekt wyjątkowy nie tylko dlatego, że być może po raz pierwszy muzyka ikony polskiego jazzu Krzysztofa Komedy stała się przedmiotem opracowania na wibrafon i sekcję rytmiczną, ale także i dlatego, że zajęli się nią muzycy bardzo rzadko, szczególnie w swojej działalności płytowej, sięgających po muzykę z przeszłości.


"Mazurki", czyli najnowszy projekt solowy Maseckiego poświęcony jest polskiej muzyce ludowej. Sama materia zajmuję Maseckiego już od paru lat (vide “Polonezy”, nagrodzona Paszportem Polityki orkiestra grająca autorski zestaw tańców narodowych), natomiast pomysł na solową płytę z wariacjami na temat mazurków padł ze strony wytwórni For-Tune w połowie 2014, przy piwie i papierosie, pod klubem Pardon To Tu. Podobnie jak na poprzedniej płycie nagranej dla For-Tune (“Scarlatti” 2013) Masecki zestawia dwa instrumenty, które oficjalnie są tym samym instrumentem - pianino akustyczne i cyfrowe. Rożnica między nimi jest minimalna (tym mniejsza im lepszej jakości symulator elektroniczny), a jednak jest. Fakt, że nikt jej nie poświęca uwagi jest dla Maseckiego źródłem inspiracji.


CO? - Oleś Brothers & Christopher Dell / Marcin Masecki
KTO? - Christopher Dell  Bartłomiej Oleś, Marcin Oleś/ Marcin Masecki
GDZIE? - Studio Koncertowe Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego, Warszawa
KIEDY? - 25/02/2015, 20:00
BILETY? - 30 zł

Tagi: