Odsłonięcie płyty Charlesa Lloyda we Wrocławiu

Autor: 
Redakcja, mat. pras.

25 listopada, o godzinie 17:30, na placu Wolności przed budynkiem NFM, nastąpi uroczyste odsłonięcie płyty upamiętniającej współpracę Charlesa Lloyda z wrocławskim środowiskiem muzycznym.

Artysta w ramach 14. edycji Jazztopad Festival zaprezentuje premierowy materiał, napisany specjalnie dla festiwalu – Red Waters, Black Sky. Do udziału w swoim koncercie zaprosił znakomitych muzyków, w tym także zespoły Narodowego Forum Muzyki (Lutosławski Quartet i Chór NFM).

Charles Lloyd terminował u takich legend jazzu i bluesa, jak Phineas Newborn, Cannonball Adderley czy Howlin’ Wolf. Pomógł Keithowi Jarrettowi i Jackowi DeJohnette’owi w początkach ich kariery, współtworzył wydarzenia rockowe z udziałem Jimiego Hendriksa i Janis Joplin, współpracował z nietuzinkowymi muzykami, takimi jak Ken Kesey i Lawrence Ferlinghetti. Wreszcie był pionierem world music, występując z węgierskim gitarzystą Gáborem Szabó i hinduskim mistrzem gry na tabli Zakirem Hussainem. Jego album z 1966 roku – Forest Flower – osiągnął światowy sukces i został sprzedany w ponad milionie egzemplarzy.

W 2015 roku Charles Lloyd otrzymał tytuł NEA Jazz Masters, co było ukoronowaniem jego wspaniałej kariery.
 

Tagi: