Od dziś do środy: To Tu Orchestra w Pardon, to tu!

Autor: 
Redakcja

Nikt nie ma najmniejszych wątpliwości, że najpierw było miejsce, potem orkiestra. To Tu, w "Pardon, To Tu", grono czołowych muzyków polskiej sceny improwizowanej spotyka się regularnie na koncertach, na których grywają ze sobą w różnych konfiguracjach. Wydaje się więc, że naturalne było stworzenie takiej formacji, jaka jeszcze, do tej pory, ze sobą nie grała. Nazwa pierwszego projektu orkiestry – "The Beginning" nawiązuje do tytułu płyty Duke Elingtona i jego Cotton Club Orchestra.

3 Dni, Dziewięciu muzyków, dziewięć indywidualności i różnych stylów improwizacji - jest nam szczegolnie milo zaprosić na rezydencję ToTu Orchestra! Zespół pod wodzą klarnecisty Wacława Zimpla tworzą: Paweł Postaremczak – saksofony; Dominik Strycharski - flety proste; Maciej Cierliński - lira korbowa; Mike Majkowski - kontrabas; Wojtek Traczyk - kontrabas; Paweł Szpura - perkusja; Hubert Zemler - perkusja i Jacek Kita - pianino.

W warszawskim Pardon, to tu uczestniczyć będziemy mogli w trzech odsłonach tego wydarzenia. Prze pierwsze dwa dni (poniedziałek wtorek) grać będą małe składy - codziennie po dwa sety:

Poniedzialek, 18.03.2013:
1. Set: H. Zemler / J. Kita / W. Traczyk / W. Zimpel
2. Set: P. Szpura / M. Majkowski / M. Cierlinski / P. Postaremczak / D. Strycharski

Wtorek, 19.03.2013:
1. Set: D. Strycharski / W. Zimpel / W. Traczyk / P. Szpura
2. Set: J. Kita / M. Majkowski / M. Cierlinski / H. Zemler / P. Postaremczak

W środę 20 marca o godzinie 20tej wielki finał: To Tu Orchestra w pełnym składzie zagra muzykę Wacława Zimpla, inspirowaną twórczością amerykańskich minimalistów La Monte Younga, Terry'ego Riley i Steve Reicha. Punktem wyjścia dla Zimpla do pisania muzyki na ToTu Orchestrę są wyraziste osobowości jej członków, które same wytyczają kierunek, w który muzyka zmierza. Tym samym repertuar zespołu staje się niepowtarzalny i możliwy do wiernego odtworzenia tylko przez osoby, dla których został napisany. 

Jazzarium.pl ma przyjemność być patronem medialnym tego wydarzenia. Na naszych łamach będziemy relacjonować wszystkie koncerty tego przedsięwzięcia. 

Najgoręcej zapraszamy Was do uczestnictwa w tych koncertach:

Co? To Tu Orchestra

Gdzie? Pardon, to tu - Warszawa, Pl. Grzybowski 12/16

Kiedy? Poniedziałek, Wtorek, Środa - 18-20 marca 2013

Bilety? 20 pln za koncert - 45 karnet na całość. Bilety dostępne w barze, przed koncertem oraz na pardontotu.eventbrite.com

Tagi: