Obrazki ze Szwabii – Ravensburg – nowa płyta Mathiasa Eicka

Autor: 
Redakcja, mat. pras.

Pamiętacie kto to Mathias EIck? Z pewnością tak, gra na kontrabasie, wibrafonie, fortepianie ale przede wszystkim na trąbce. Jest Norwegiem, któremu zdarzyło się nie tylko nagrywać własne płyty dla eicherowskiej oficyny, ale również pomuzykować wspólnie z Chickiem Coreą, Pathem Metheny, Trondheim jazz Orchestra i swego czasu bardzo popularną formacją Jagajazzist. W barwach ECM wydaje od lat i ku uciesze ojca dyrektora, skoro kolejny album również opatrzony jest jej logotypem.

„Ravensburg” trafił na sklepowe półki na samym początku marca i jak należało się spodziewać na płycie Eick ponownie stawia na charakterystyczne, znane z albumu Midwest połączenie trąbki i skrzypiec, które tak bardzo podbiło serca słuchaczy. Warto odnotować, że w jego zespole nowym skrzypkiem została wschodząca gwiazda norweskiej sceny jazzowej - Håkon Aase (znany także ze współpracy z Thomasem Strønenem), i, że trzon grupy wciąż stanowią dobrze znani fanom perkusiści - Helge Andreas Norbakken i Torstein Lofthus. Jak czytamy w opisie wydawcty sam Eick jest w doskonałej formie kompozytorskiej – jego dzieła są oparte na dynamicznych konstrukcjach rytmicznych, a ich okrasą są wspaniałe, pnące się w górnych rejestrach melodie.

Nie bez znaczenia jest też pewnie informacja, że muzyka pomieszczona na płycie nagrana została słynnym Rainbow Studio w Oslo w czerwcu ubiegłego roku.

Tagi: