Obara International Quartet jedzie do Lincoln Center

Autor: 
Redakcja
Autor zdjęcia: 
Krzysztof Machowina

Rozjeżdżają się nasi muzycy po świecie i to w dalekie jego zakątki. Pisaliśmy o chińsko-koreańskiej podróży Rafała Sarneckiego, wizycie na Antypodach Artura Dutkiewicza teraz pora ogłosić wyjazd Macieja Obary do USA i Kanady.

Trasa koncertowa Obara International Quartet wygląda imponująco szczególnie ze względu na wieńczący ją koncert w słynnym Dizzy's Coca Cola Jazz Cub w ramach Jazz at Lincoln Center.

Jakby tego było mało występ ten będzie transmitowany on line prosto ze strony Lincoln Jazz Center. Będzie można zatem choć trochę pouczestniczyć w tym wyjątkowym zdarzeniu, a z pewnością warto, bo Maciej Obara będzie pierwszym polskim muzykiem, który wystąpi na deskach tego luksusowego klubu w całej długiej historii podróży naszych muzyków do USA. Koncert będzie rzecz jasna nagrywany i w 2016 roku ma zostać wydany podobno przez For Tune.

Zanim jednak Obara International Quartet w składzie Dominik Wania - fortepian, Ole Morten Vaagan – kontrabas i Gard Nilssen – perkusja, zjedzie do Nowego Jorku, zagra także kilka koncertów w Kanadzie i to w nie byle jakich okolicznościach, bo na takich festiwalach jak Rochester Jazz Festival 25.06., Ottawa Jazz Festival 26.06., Edomonton Jazz Festival 27.06. oraz Vancouver Jazz Festival 28.06

Całość amerykańskiej podróży odbywa się w ramach inicjatywy Jazztopad Presents.