N.S.I. zwycięzcą konkursu Jazz Juniors!

Autor: 
Redakcja

36. konkurs Jazz Juniors rozstrzygnięty! W tym roku jednogłośnie najlepszym uznano kwartet N.S.I. - Cyprian Baszyński - trąbka, Bartek Prucnal - saksofon, Michael Parker - kontrabas i Dawid Fortuna - perkusja. Ten ostatni otrzymał także wyróżnienie indywidualne. 

N.S.I. obok nagrody Grand Prix otrzymało także zaproszenie na festiwal Gorzów Jazz Celebrations 2013, koncert w ramach cyklu „Młody Jazz” w Tarnowskim Centrum Kultury, sesję nagraniową w skrzyszowskim Raven studio oraz pakiet promocyjny patronów medialnych 36. Jazz Juniors. 

N.S.I. to kwartet założony na początku 2012 roku przez młodych instrumentalistów zamieszkałych w Krakowie: trębacza Cypriana Baszyńskiego, saksofonistę Bartka Prucnala, i perkusistę Dawida Fortunę. Panowie ci poznali się parę lat temu podczas studiów, dotychczas jednak ich drogi muzyczne krzyżowały się jedynie przy okazji zajęć na akademii, jam'ów, czy pomniejszych występów klubowych. Wraz z nowym rokiem postanowili założyć zespół, w którym mianem lidera można by określić jedynie łączącą ich determinację w próbie oswojenia jazzowego idiomu, uporczywe dążenie do jazzowej prawdy - i wreszcie - zaangażowanie w walkę z jazzowymi demonami. Miłość do muzyki, ale i wspólne zainteresowania po za muzyczne dały asumpt przyjaźni, której konsekwencją jest N.S.I.- zgrana paczka nicponi, których zawadiackie figle i huncwockie psoty zarówno kontestują, jak i stanowią apoteozę Ciszy. N.S.I. to projekt, poprzez który biorący w nim udział muzycy starają się odnaleźć i określić swoje własne miejsce w jazzowej czasoprzestrzeni, projekt, który przede wszystkiem daje im pole do swobodnego

Nagrodę specjalną ufundowana przez Andreasa Malliarisa – zaproszenie na Jazz Meeting Berlin 2013 otrzymały zespoły: N.S.I., Lichtański Sound Lab i Sound Quality Quartet.

Ponadto jury zaprosiło do udziału w Koncercie Laureatów zespół: Łukowski/Cichocki/Waldowski Trio. 

Jury, które podkreśliło bardzo wysoki poziom naszych zespołów, obradowało w składzie: Maciej Karłowski, Andreas Malliaris, Marek Napiórkowski, Grzegorz Piotrowski.

Koncert lauretaów dziś o godzinie 18:30 w studio Radia Kraków

Gratulujemy!

 

Tagi: