Nowy album grupy Daktari!

Autor: 
Redakcja

Warszawscy improwizatorzy tworzący grupę Daktari, prowadzoną przez trębacza Olgierda Dokalskiego, zapowiadają na czerwiec premierę swojego drugiego albumu, który będzie nosił tytuł „LOST TAWNS”. 

W sierpniu ubiegłego roku nakładem Multikulti Project ukazał się debiutancki album grupy "This is the last song I wrote about jews. Vol. 1.", którego premierowa odsłona nastąpiła podczas piątej edycji Tzadik Poznań Festiwal 2011.

Na najnowszej płycie znajdą się cztery utwory, trwające w sumie około pięćdziesięciu minut. Jak obiecują muzycy, nowy materiał nie będzie nawiązywał do muzyki klezmerskiej, bałkańskiej czy innej muzyki folkowej, jak na pierwszej płycie, ale będzie można usłyszeć sporą dawkę improwizacji i brzmień przesterowanych gitar.

Grupa Daktari powstała w 2010 roku w Warszawie. Po raz pierwszy dali znać o sobie warszawskiej publiczności, organizując Avant Jam Sessions w klubie Grawitacja. Mają też na swoim koncie występy na festiwalach: Nowa Muzyka Żydowska 2011, Warsaw Summer Jazz Days, Tzadik Poznań Festival, Warszawa Singera, Heineken Opener oraz w finale festiwalu Polskiego Radia "Nowa Tradycja".

Ich muzyka to organiczna fuzja noise’owej energii z jazzowymi improwizacjami i folkowymi pieśniami. Całość ujęta jest w awangardową strukturę, zostawiającą muzykom dużo swobody. Wśród rozległych inspiracji zespołu można odnaleźć m.in. Mogwai, Sonic Youth, Gastr Del Sol, Andrew Hilla, Juliusa Hemphilla czy też Dona Cherry'ego.

Niecierpliwym wielbicielom brzmień Daktari w oczekiwaniu na najnowszą płytę proponujemy dwa koncerty, podczas których będzie można usłyszeć również materiał z „LOST TAWNS”

05.04 - Klub Kosmos Kosmos, godz. 21:00 ul. Koszykowa 55, Warszawa wstęp 20zł

12.04 - Czarny Tulipan, godz. 19:00 ul. Grodzka 1, Lublin wstęp 15zł