Nowe europejskie trio Tomka Dąbrowskiego rusza w trasę

Autor: 
Redakcja

W dniach 4-9 października odbędzie się trasa koncertowa nowego europejskiego tria w składzie Kenneth Dahl Knudsen, Karol Domański i Tomasz Dąbrowski.

Muzycy tworzący trio łączą swoje bogate doświadczenia w otwartej konstelacji niezliczonej ilości barw wydobywanych z kontrabasu, trąbki, balkan-hornu i perkusji. Muzyka Tria jest bardzo osobista, bezgranicznie otwarta, oparta na utworach specjalnie skomponowanych na potrzeby tego właśnie projektu.

Tomasz Dąbrowski uznawany za jednego z najciekawszych trębaczy młodego pokolenie, zarówno w Polsce jak i już w Europie. Niedawno ukazała się jego pierwsza debiutancka płyta 'TOM TRIO", wydana przez ILK Records w Danii.

Karol Domański ma na koncie współpracę m.in z takimi artystami jak: Anna Gadt, Jerzy Małek, Michael Linghton, Zbigniew Namysłowski, Zbigniew Wegehaupt, Iza Zając, Przemysław Dyakowski, Janusz Muniak, Marcin Styczeń, Simon Krebs, Marek Dyjak, Piotr Machalica, Krystyna Prońko, Krzysztof Antkowiak, Shannon, Leszek Szczerba, Janusz Brych, Soren Moller, Janusz Skowron, Kasper Tom Christiansen, Bogdan Hołownia i Niklas Knudsen.

Kenneth Dahl Knudsen to jeden z czołowych Duńskich basistów i kompozytorów młodego pokolenia. Obecnie mieszka i tworzy w Berlinie. Ma na koncie dwie autorskie płyty, "Strings Attached"[2010], oraz "Clockstopper" nagrana w styczniu 2012 roku w Nowym Jorku, z udziałem Tomasza Dąbrowskiego, Gilada Hekselmana, Johnathana Blake'a, Soren Mollera oraz Jallela Shaw.

Plan trasy

4.10 - Et Cetera, Słupsk

5.10 - Restauracja Yellow, Iława

6.10 - Ciągoty i Tęsknoty, Łódź

8.10 - Pardon, To Tu, Warszawa

9.10 - Teatr w Oknie, Gdańsk