Nowa studyjna płyta Tingvall Trio zatytułowana ‘Cirklar’ już dostępna w wersji: CD, Vinyl 1LP 180 gram i Limited-Edition-Box-Set

Autor: 
Redakcja, mat. pras.

Piszę się o nich jak o fenomenie ostatnich lat i jak o zespole, który swoją muzyką przetarł sobie ścieżkę wprost na szczyt rankingu europejskich zespołów jazzowych. Grupa, która nie boi się grać jazz, buduje kontakty za pomocą środków zbliżonych do muzyki popowej. W rezultacie, Tingvall Trio zdobywa dla jazzu całkowicie nowych słuchaczy, którzy lubują się w zmysłowych melodiach zespołu.

Tingvall Trio zostało założone w 2003 roku przez szwedzkiego pianistę i kompozytora Martina Tingvalla wydało do tej pory sześć płyt. Czas na kolejną . Tym razem będzie to album zatytułowany „Cirklar”
Początki kariery lidera zespołu wiążą się ze słynną hamburską dzielnicą rozrywki Sankt Pauli, tą samą, która przyniosła rozgłos The Beatles. Tam Martin poznał kubańskiego kontrabasistę Omara Rodrigueza Calvo oraz niemieckiego perkusistę Juergena Spiegela.
Sam Tingvall postrzega muzykę swojego zespołu jako syntezę wpływów jazzowych, folkowych, muzyki klubowej i klasycznej. Mówi o niej: "skandynawski jazz z kubańskimi smaczkami i rockową pozą".

Recenzenci często porównują Tingval Trio do legendarnego E.S.T. Po za pewne po części ze względu na energię i klarowność jego muzyki, ale także z uwagi na zapierająca dech w piersiach praca zespołowa. Warto jednak odnotować, że na „Cirklar” to waśnie lider jest jedynym kompozytorem.
Dotychczasowa dyskografia zespołu liczy sześć płyt studyjnych i jeden album koncerowy. Zespół odbywa obecnie wielomiesięczną światową trasę promującą nowy album ‘Cirklar’.

muzycy:
Martin Tingvall: piano
Jürgen Spiegel: Drums
Omar Rodriguez Calvo: Double Bass

materiały dystrybutora Multikulti
 

Tagi: