Nowa płyta wielkiego Jacka Dejohnette'a zapowiedziana na początek 2012 roku!

Autor: 
Redakcja
Autor zdjęcia: 
Chris Griffith

Pisaliśmy kilka miesięcy temu, że jeden z najświetniejszych jazzowych perkusistów Jack DeJohnette uhonorowany został tytułem NEA Jazz Masters. Nie pisaliśmy jednak do tej pory, że artysta przygotował nową płytę, która trafi na sklepowe półki niejako uświetniając jego mistrzowskie panowanie w 2012 r., a także zapowiadając sierpniowe obchody 70 urodzin artysty.

Album będzie nosił tytuł „Sound Travels”, a w jego nagraniu wzięło udział imponujące grono gwiazd światowego jazzu Esperanza Spalding, Bruce Hornsby, Ambrose Akinmusire, Lionel Loueke, Tim RIes, Lusisto QUintero, Jasom Moran oraz sam Bobby McFerrin.

W jednym z wywiadów powiedział „Lubię grać Groove i piękne melodie” Wierzymy na słowo i pewnie możemy spodziewać się ekscytującej, oryginalnej muzyki, DeJohnette bowiem to nie tylko wybitny perkusista, niezły pianista, ale również nie lada kompozytor, co zresztą udowadniał niezliczoną ilość razy w toku swojej trwającej już pół wieku artystycznej kariery.

Na kolejne potwierdzenie tego faktu słynny perkusista napisał wszystkie kompozycje na płycie, jedną współtworzył z Brucem Hornsbym i jeszcze dodatkowo napisał do niej tekst. Jako ciekawostkę trzeba podać, że materiał na „Sound Travels” skomponował De Johnette podczas tegorocznej trasy koncertowej z triem Keitha Jarretta na syntezatorze Korga, który zwykł zabierać ze sobą w podróże.

Album ukaże się nakładem niestety niedystrybuowanej w Polsce firmy eOne Music.