Nowa płyta tria RGG zatytułowana "Szymanowski" 11 maja na sklepowych półkach!

Autor: 
Redakcja

 

No i doczekaliśmy się. Jedna z najświetniejszych polskich formacji jazzowych RGG donosi, że premiera jej najnowszego albumu  odbędzie się 11 maja! Jak na pewno wszyscy czytelnicy Jazzrium pamiętają od 2013 roku trio występuje w nowym składzie. Miejsce Przemka Raminiaka zajął młody i bardzo zdolny pianista Łukasz Ojdana. Album zatytułowany będzie "Szymanowski". 

W informacji o płycie czytamy - Na krążku znajdzie sie 13 utworów. 9 to parafrazy kompozycji Karola Szymanowskiego, 3 to utwory autorstwa Macka Garbowskiego, inspirowane twórczością mistrza oraz kolektywna improwizacja całego trio. ”Szymanowski” to muzyka programowa i kontemplacyjna, skierowana nie tylko do znawców twórczości Karola Szymanowskiego, lecz do każdego, kto jest w stanie odnaleźć piękno melodii i harmonii bez poddawania materiału naukowym analizom. I dalej.

„Unikatowość tego nagrania polega na ujęciu utworów w taki sposób, aby nadal można było mówić o muzyce Szymanowskiego, mimo zmiany aparatu wykonawczego i indywidualnej koncepcji realizacji utworów. Poszczególne utwory są splecione nicią kompozycyjną RGG, tworząc jednolity obraz wielowarstwowego dzieła”. A my cóż może w tej sytuacji powiedzieć więcej. Znamy, słuchaliśmy i jest to prawda!