Nowa płyta SF Jazz Collective już dostępna!

Autor: 
Redakcja
Autor zdjęcia: 
Walt Denson

Ósma w historii grupy płyta trafiła wczoraj na rynek. Tym razem zespół złożony z wpsółzałożyciela SF Jazz Collective Miguela Zenona saksofony, drugiego saksofonisty Marka Turnera, puzonisty Robina Eubanksa, trębacza Avishaia Cohena, wibrafonisty Stefona Harrisa oraz sekcji rytmicznej w składzie Edwarda Simon fortepian i jednocześnie niedawny laureat stypendium  Guggenheima, Matt Peneman – kontrabas i Eric Harland - perkusja przygotował płytę poświęconą muzyce wielkiej gwiazdy, ale spoza jazzowego firmamentu – Steviemu Wonderowi.

Dla fanów muzyki jazzowej wiadomość o kolejnych wydawnictwach SF Jazz Collective jest za każdym razem niezwykle elektryzująca. Gwiazdorskie składy, specjalnie na każdą coroczną okazję  budowane, starannie wybierany repertuar, oryginalne opracowania muzyczne, no i wykonania, które potem najczęściej są nie tylko dyskutowane w gronach fanów i specjalistów, ale także stają się obiektem westchnień kolekcjonerów płyt na świecie.

Albumów wydawanych przez SF Jazz Collective nie można kupić w tradycyjnych sklepach, są drogie i najczęściej wielopłytowe. Pierwsza płyta zawiera zawsze muzykę ikon. Do tej pory byli to Ornette Coleman, Herbie Hancock, John Coltrane, Thelonious Monk, McCoy Tyner, Horace Silver. Pozostałe natomiast wypełnieją oryginalne kompozycje członków ansamblu. W przypadku SF Jazz COllective Plays Music of Stevie Wonder album zawiera 3 CD. A jakby tego było mało płyty  wprowadzane są na rynek w edycjach  limitowanych do 5 tys. egzemplarzy. Trzeba się więc spieszyć, zebrać na odwagę i zapłacić kartą kredytową bezpośrednio na stronach www.sfjazz.org

Potem jest już tylko czysta, trudno dająca się opisać słowami, wielka jazzowa przyjemność.