Nowa płyta Pauli i Karola

Autor: 
Redakcja

Rok po płytowym debiucie "Overshare" Paula i Karol nagrali drugi album długogrający zawierający 12 premierowych kompozycji. Gościnnie w sesji nagraniowej udział wzięli m.in. Piotr Zabrocki i Radek Łukasiewicz (Pustki). Producentem płyty jest Jacek Antosik. Nagrań dokonano w Penguin Studio pod Warszawą i Toya Studios w Lodzi. 19 kwietnia w kinie Wars odbędzie się oficjalna premiera albumu zatytułowanego "Whole Again". 

Paula i Karol to zespół  bardzo młody, ale naprawdę szczery i cudowny, który podczas zaledwie kilkunastu miesięcy podbił serca wielu tysięcy fanów. Zespół gościł we wszystkich ważnych polskich mediach ogólnopolskich i lokalnych. Wystąpił na wszystkich ważnych polskich festiwalach jak: Open'er Festival, OFF Festival, Jarocin Festival, czy Smooth Festival. Pokochała ich także zagraniczna publika, o czym przekonali się podczas występu na amerynańskim Culture Collide w LA, niemieckim Fusion Festival, holenderskim Eurosonic, brytyjskim Liverpool Sound City, francuskim Europavox czy też podczas koncertu w Rejkiawiku w ramach akcji sztuki współczesnej.
Sukcesy zespołu dostrzegli także zagraniczni promotorzy i organizatorzy muzycznych konferencji.

Paula i Karol zagrali w tak krótkim okresie ponad 100 koncertów w wielu miejscach w Polsce i za granicą (w tym potężna trasa po Europie i równie potężna trasa po Niemczech - obie po kilkanaście koncertów). Grają nie tylko w klubach, ale także w miejscach zupełnie nietypowych - na ulicach, w parkach, a nawet w prywatnych mieszkaniach, gdzie bezpośrednia interakcja z publicznością zawsze wytwarza atmosferę wspólnego artystycznego przedsięwzięcia. Obecnie zespół koncertuje w sześcioosobowym składzie.

Wkrótce Paula i Karol wyruszą w trasę z nowym materiałem, goszcząc m.in. na Ukrainie, w USA (Liverpool Sound City w Nowym Jorku, SXSW w Austin w Teksasie) i Kanadzie (Canadian Music Week). Na przełomie kwietnia i maja zespół planuje trasę koncertową po Polsce. Na jesieni Paula i Karol wezmą także udział w festiwalu Waves Vienna.

Poprzednich nagrań zespołu można posłuchać oraz zakupić je za pośrednictwem strony http://paulaandkarol.bandcamp.com/. Płytę CD nabyć można w sklepie LADO ABC

 Robocza tracklista płyty "Whole Again" prezentuje się następująco:

The rest of us

Whole again
 Blackbird calling (All the places I know)
 July
 Oh hell no!
 Windows talking
 A heart and a month ago
 Fell asleep on my way
 One day missing
 What you say I know
 Father/Mother
 The way we were 

Tagi: