Nowa` płyta Joela Rossa już w sklepach

Autor: 
Redakcja (Materiały prasowe)

Uznany wibrafonista i kompozytor Joel Ross powraca ze swoim trzecim albumem Blue Note. The Parable of the Poet, obszerną 7 - częściową suitą.

Suitę wykonuje ośmioosobowy band, w skałdzie którego znajdują sie jedne z najważniejszych dziś postaci młodej amerykańskiej sceny jazzowej. Wśród nich jest Immanuel Wilkins na saksofonie altowym, Maria Grand na saksofonie tenorowym (recenzja jej najnowszej płyty wydanej prze Biophilia Records była w ostatnim czasie nasza płytą tygodnia), Marquis Hill na trąbce, Kalia Vandever na puzonie, Sean Mason na fortepianie, Rick Rosato na basie i Craig Weinrib na bębnach.

Tylko tytułewm przypomnienia, Ross zadebiutował w Blue Note albumem KingMaker, który został uznany przez The New York Times za jeden z najlepszych albumów jazzowych 2019 roku, a NPR nazwał go „sygnałem ostrzegawczym dla pokolenia jazzu, które dopiero nadchodzi”. Jego album z 2020 roku Who Are You? dodatkowo umocnił pozycję Rossa jako jednego z wiodących artystów współczesnej sceny jazzowej.

Album trafia na rynek dzisiaj 18 maraca.

Tagi: