Nowa płyta Irka Wojtczaka już w kwietniu

Autor: 
Redakcja

Nowa płyta saksofonisty Irka Wojtczaka, zatytułowana „The Bees'Knees” ukaże się nakładem Sopockiej Odessy, a jej premiera odbędzie się 29. kwietnia w sopockim Teatrze Wybrzeże.

Irek Wojtczak, saksofonista/kompozytor, od lat związany ze sceną trójmiejską ma już ugruntowaną renomę na współczesnej polskiej scenie jazzowej, nie pozwalając nikomu na wygodne umieszczenie go i jego muzyki w ciasnej niszy co charakteryzuje jego twórczość.

„The Bees'Knees” to wypadkowa wielu przecinających się wpływów zarówno muzyki jazzowej jak i klasycznej  ale osadzona w tradycji swobodnej improwizacji. Szerokie spektrum stylistyczne, po którym poruszają się muzycy to kontrast  pomiędzy impresją harmoniczną a melancholijną melodyką.

Prezentowana muzyka jest kolektywnym wyrazem indywidualnej wolności muzyków którzy tworzą wraz z Irkiem Wojtczakiem a są nimi: gitarzysta Kamil Pater (Contemporary Noise Sextet, Dziki Jazz), kontrabasista Adam Żuchowski( Mikołaj Trzaska, Piotr Mania Trio) i Kuba Staruszkiewicz( Tymański Brass Ensamble, ex Pink Freud, Maria Peszek, ).