Nowa płyta Charlesa Lloyda i greckiej divy Marii Farantouri!

Autor: 
Redakcja

 

“Maria i ja postanowiliśmy zbudować muzyczny most ponad naszymi dwoma odmiennymi światami. Ten sen spełnił się ostatecznie na koncercie w Atenach” powiedział Charles Lloyd. 

Ów ateński koncert u podnóża Akropolu  w Odeon of Herodes Atticus został w całości zarejestrowany i 2 września zostanie wydany przez monachijką ECM Records. Jest to pierwsza rejestracja współpracy Lloyda i Marią Farantouri, grecką wokalistką będącą dla wielu uosobieniem duszy narodu greckiego

Lloyd i Farantouri wspierana jest tu przez regularny kwartet saksofonisty, złożony z Jasona Morana - fortepian; Reubena Rogersa: kontrabas i Erica Harlanda – perkusja oraz dwóch muzyków greckich Socratisa Sinopoulosa grającego na lirze i Takisa Farazis na fortepianie. Całe to przedsięwzięcie to rodzaj spotkania międzykulturowego z jazzem jako jedną z wielu inspiracji i jednym z wielu wykorzystanych języków muzycznej wypowiedzi funkcjonującym na równi z terenem tradycyjnej  muzyki greckiej, a niekiedy też ujętego w ramy piosenek Theodorakisa i Eleni Karaindrou.

Nagranie z Aten zmiksowane zostało w Oslo w grudniu 2010 roku i w styczniu 2011 przez Manfreda Eichera i Jana Erika Kongshauga.