Nowa płyta Braci Olesiów i Christophera Della!

Autor: 
Redakcja

31 stycznia światło dzienne ujrzy album „Komeda Ahead” Marcina i Bartłomieja Olesiów oraz wibrafonisty Christophera Della! Krążek jest pierwszą pozycją w katalogu wydawniczym Fundacji Słuchaj, założonej przez twórców portalu Jazzarium.pl. Płytę można zamówić już teraz za pośrednictwem serwisu Bandcamp.

Kiedy w 2011 roku Berliner Jazzfest zamówił komedowski projekt u braci Olesiów i Christophera Della odetchnąłem z ulgą, że nadarza się szansa, by powstała muzyka, o którą i samemu Komedzie chodzić by mogło: muzyka, która weźmie się z tradycją za bary, ale nie podepcze jej i nie znieważy - ale też i nie będzie przyglądać się mistrzowi i jego myślom w niemym, klęczącym podziwie – mówi o płycie Komeda Ahead jej wydawca Maciej Karłowski.

Na krążku znalazło się 8 kompozycji Krzysztofa Komedy – na czele z „Kattorną”, „Astigmatic” i „Svantetic”. Na żywo będzie można zapoznać się z tym materiałem 25 lutego w Studio Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie.

Albumu można posłuchać a także nabyć w postaci cyfrowej lub na płycie CD tutaj:

    

 

Christopher Dell to jeden z najbardziej kreatywnych improwizatorów na niemieckiej scenie muzycznej. Absolwent prestiżowych uczelni w Rotterdamie, Berklee i Kaiserslautern, laureat nagrody Gary Burtona, Deutche Schallplattenpreis i wielu innych. Wibrafonista jazzowy i kompozytor muzyki współczesnej. Współpracuje z legendami jazzu jak Benny Golson, Lee Konitz, Lalo Schifrin, Peter Erskine, i wybitnymi postaciami sceny europejskiej jak Theo Jorgensmann, Lars Daniellson, Tomasz Stańko, Albert Mangelsdorf.

Bracia – Marcin Oleś kontrabasista i Bartłomiej Brat Oleś perkusista – od ponad dziesięciu lat tworzą autorską muzykę, której głównym punktem odniesienia jest jazz. Są twórcami autorskich projektów oraz towarzyszą wielu sławnym jazzmanom z całego świata tworząc rytmiczny dream team, jak napisał o nich niemiecki magazyn JazzZeitung. Na liście ich współpracowników pojawiają się nazwiska Kenny’ego Wernera, Davida Murraya, Roba Browna, Chrisa Speeda, Erika Friedlandera, Theo Jorgensmanna, Rudiego Mahalla, Williama Parkera, Andrzeja Przybielskiego i wielu innych.

   K"KomkokoKOKomeda Ahead
Christopher DELL - VIBRAPHONE
Marcin OLES - DOUBLE BASS
Bartłomiej OLES - DRUMS

1. Kattorna [10:01]
2. Nightime Daytime Requiem [21:04]
3. Moja Ballada [05:40]
4. Astigmatic [13:52]
5. After Catastrophy [01:35]
6. Svantetic [13:38]
7. Ballad for Bernt [02:41]
8. Litania [04:25]

total time [73:02]
 

Tagi: