Nowa płyta Ambrose'a Akinmusire już w marcu!

Autor: 
Redakcja

11 marca swoją premierę będzie mieć nowy album trębacza Ambrose'a Akinmusire'a. Na płycie "The Imagined Savior Is Far Easier to Paint" do jego kwintetu dołączają goście: gitarzysta Charles Altura, the OSSO String Quartet, a także wokaliści Becca Stevens, Theo Bleckmann i Cold Specks. Rdzeń zespołu stanowią saksofonista Walter Smith III, pianista Sam Harris, basista Harish Raghavan oraz perkusista Justin Brown.

O poprzednim, wydanym dla Blue Note krążku "When The Heart Emerges Glistening" tak na naszych łamach pisał Maciej Karłowski: "Takie płyty jak „When The Heart Emerges Glistening” sprawiają, że w niepamięć odchodzą myśli o jakichkolwiek kryzysach w jazzie. Jest tu wszystko i tradycja, i silne zakorzenienie w jazzie ery postbopowej. Jest też miejsce na odwagę, która sugeruje, że i granie free to dla Akinmusire’a ważna część jazzowej historii, od której nie ma potrzeby się odżegnywać, ale nawet koniecznie trzeba z niej czerpać.". 

Nowy krążek przenieść ma akcent z popisowych partii instrumentalistów na kunszt kompozytorksi Akinmusire'a - który jest także producentem płyty i autorem 12 z 13 kompozycji. Wyjątek stanowi utwór "Our Basement" napisany przez Beccę Stevens. Trębacz powierzył jej napisanie tekstu na zadany temat - artystka z rozpędu stworzyła cały utwór. Pozostali wokaliści ograniczyli się do napisania tekstów - "Asiam (joan)" (Bleckmann) i “Ceaseless Inexhaustible Child (cyntoia brown)” (Cold Specks)

Tracklista albumu "The Imagined Savior Is Far Easier to Paint"

1. Marie Christie

2. As We Fight (willie penrose)

3. Our Basement (ed) words & music by Becca Stevens

4. Vartha

5. Memo (g. learson)

6. The Beauty of Dissolving Portraits

7. Asiam (joan) words by Theo Bleckmann

8. Bubbles (john william sublett)

9. Ceaseless Inexhaustible Child (cyntoia brown) words by Cold Specks

10. Rollcall for Those Absent

11. J.E. Nilmah (Ecclesiastes 6:10)

12. inflatedbyspinning

13. Richard (conduit)

 

A tu próbka talentu Becci Stevens:

Tagi: