Night Talks - duet Wojtek Jachna i Ksawery Wójciński w Pardon, To Tu

Autor: 
Redakcja, mat. pras.

Wojtek Jachna i Ksawery Wójciński - zbalansowana trąbka i szalony kontrabas. Pozornie dwie diametralnie różne osobowości, z dwóch zupełnie odmiennych muzycznych biegunów, na swojej wspólnej płycie „Night Talks” stworzyły spójny, jednorodny i szalenie interesujący obraz subtelnej improwizacji, pełnej stonowania i idealnego wyważenia proporcji. 13-go października wystąpią w Pardon, To Tu.

Ksawery Wójciński - Kontrabasista i kompozytor, ur. w 1983r. Wszechstronny muzyk o wielkiej wrażliwości na brzmienie. Nie boi się eksperymentów. Jego zainteresowania sięgają od muzyki dawnej aż po najbardziej wyrafinowaną improwizowaną muzykę współczesną. Współpracował z takimi muzykami jak: Charles Gayle, Uri Caine, Mikołaj Trzaska, Michael Zerang, Satoko Fuji, Nicolle Mitchell, Tim Sparks, Klaus Kugel , Ken Vandermark. Mats Gustafsson, Gaba Kulka, Robert Rasz, Wacław Zimpel, Paweł Postaremczak, Raphael Roginski, Robert Kusiołek, Krzysztof Dys, Szymon i Maurycy Wójcińscy. Współtworzy takie formacje jak legendarne Emergency , Hera . Koncertuje w kraju i za granicą. Jest znany również ze swych wokalnych eksperymentów, które przywodzą na myśl ducha takich artystów jak Tom Waits, Frank Zappa.

 

Wojciech Jachna & Ksawery Wójciński - NIGHT TALKS (Fundacja Słuchaj 003) by Jazzariumpl on Mixcloud

 

Wojciech Jachna (1976) to uznany trębacz i sideman. W jego dorobku znajduje się przeszło 10 albumów z różnymi wykonawcami, w tym z Contemporary Noise Sextet, Sing Sing Penelope, Innercity Esemble, czy duetem Jachna/Buhl. Wiele lat występował u boku Andrzeja Przybielskiego, zwanego często jego nieoficjalnym nauczycielem. Charakterystyczne frazowanie i matowy dźwięk Jachny są szeroko cenione przez muzyków i krytykę.  Absolwent historii na Akademii im. Kazimierza Wielkiego i Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy.
Obecnie tworzy wiele ciekawych nowych  składów – Jachna/Tarwid/Karch ( Płyta „Sundial” For Tune 2014), Jachna/Wójciński ( „Night Talks” Jazzarium 2015 ) czy Jachna/ Cichocki/ Urowski/ Krawczyk ( „The Right Moment” Requiem Rec. 2015 ).

CO? – Jachna / Wójciński
KTO? – Wojtek Jachna i Ksawery Wójciński
GDZIE? – Pardon, To Tu, Warszawa
KIEDY? – 13/10/2015, 20:30
BILETY? – 20 zł

Tagi: