Niezwykły dokument o wielkim Clarku Terrym

Autor: 
Redakcja

Film o pasji, przyjaźni, poświęceniu, walce z przeciwnościami - a przy okazji także o jazzie i jednej z jego ikon – wielkim trębaczu Clarku Terrym -  dokument Keep On Keepin’ On w reżyserii Ala Hicksa będzie miał swoją premierę 19go września w Nowym Jorku. Obraz zdążył już zebrać nagrody na tegorocznej edycji festiwali TriBeCa (najlepszy debiut reżyserski, nagroda publiczności) oraz Seattle International Film Festival.

Keep On Keepin’ On jest spotkaniem wielkiego Clarka Terry’ego – muzycznego towarzysza Theloniousa Monka i Elli Fitzgerald, jednego z pionierów jazzowej gry na flugelhornie i ambasadora jazz – i jego dwóch uczniów. Pierwszym jest drugi bohater filmu – młody, niezwykle zdolny, niewidomy pianista Justin Kauflin – oraz… Al. Hicks, reżyser filmu, który wcześniej także pobierał nauki u Terry’ego.

Film opowiada historię relacji nauczyciel-uczeń, jaka powstaje między wiekową i schorowaną jazzową legendą, a młodym adeptem sztuki. Z resztą, chyba najlepiej film zapowiada ten trailer…

Obok Terry’ego I Kauflina na ekranie pojawiają się takie gwiazdy jak Quincy Jones, Herbie Hancock, Terry Lyne Carrington, Dianne Reeves czy Bill Cosby. 

Tagi: