Nieznane nagrania Charlesa Mingusa

Autor: 
Redakcja, mat. pras.

The Lost Tapes: Charles Mingus Live in Detroit to pięciopłytowe wydanie nieznanych nagrań Charlesa Mingusa. Box, także w wersji LP, będzie dostępny już 2 listopada, ukaże się nakładem BBE Records i 180 Proof Records.

The Lost Tapes to komplet pięciu płyt, na których usłyszymy pięciu mistrzów. Taśmy powstały podczas tygodniowego pobytu Mingusa w Strata Concert Gallery w Detroit w 1973 roku: miesiąc po premierze mistrzowskiego Let My Children Hear Music, tuż po powrocie do Stanów Zjednoczonych oraz po dwóch europejskich trasach koncertowych. Kogo usłyszymy na nagraniach prócz legendarnego kontrabasisty? Bedzie to mniej popularny skład: perkusista Roy Brooks, trębacz Joe Gardner, pianista Don Pullen (współpracował z Mingusem zaledwie 5 miesięcy) oraz saksofonista John Stubblefield (jedyne znane nagranie rejestrujące grających wspólnie Mingusa i Stubblefielda).

Na taśmy natrafił DJ Amir Abdullah, wydający w ostatnich latach wiele z archwiwaliów Strata Records. Wśród nagrań znajduje się nawcześniejsze znane wykonanie Noddin' Ya Head Blues oraz niespotykane Dizzy Profile – w fromie walca.

Tagi: