Niedzielny koncert Doministry Mazurkiewicz Duo & Szpura w Pardon, To Tu

Autor: 
Redakcja

W niedzielny wieczór na scenie warszawskiego klubu Pardon, To Tu wystąpi trio w składzie: Dominik Strycharski – flety proste, Jacek Mazurkiewicz – kontrabas i Paweł Szpura – perkusja. Doskonała to okazja, by odejść od obfitego w jadło stołu i posłuchać wyimprowizowanych brzmień, które w tak doborowym składzie zapowiadają się intrygująco.

Dominik Strycharski to kompozytor, flecista, wokalista, improwizator i performer. Stworzył muzykę do niezliczonej ilości spektakli teatralnych oraz teatrów tańca. Działa zarówno solo (jako Doministry), jak i w projektach: własnym Pulsarus oraz Kostas New Progrram czy Max Klezemer Band. Współpracuje lub współpracował m.in.: z Teatrem Bretoncaffe, Wojciechem Klemmem, Wojciechem Waglewskim, Maćkiem Maleńczukiem, Michałem Zadarą, Janem Peszkiem, Mikołajem Trzaską, Tomaszem Gwicińskim, Jerzym Mazzollem, Adamem Pierończykiem, Melbą Kolektyw, Frantzem Hautzingerem, Rafałem Dziemidokiem, Kazuchisa Uhichashi i wieloma, wieloma innymi. Jest twórcą futurejazzowego Pulsarusa, który wydał trzy płyty, a w tym roku nagrywa czwartą. Był członkiem awangardowych kolektywów RhPlus oraz Kostas New Program. Muzyk bez limitów.

Jacek Mazurkiewicz jest kontrabasistą i kompozytorem. Interesuje się szeroko pojętą muzyką. Swoje dźwięki składa w całość, bazując na wrażeniach emocjonalnych i pulsie. Lubi łączyć akustykę z elektroniką, wciąż poszukując nowego brzmienia. Współtworzy głównie projekty autorskie: 3FoNIA, Gabinet Masażu Ucha Wewnętrznego, Przybielski/Mazurkiewicz/​Osicki, PuPuPiDu, Light Roots Reggae. Często udziela się jako muzykant sesyjny podczas koncertów i nagrań, oraz prowadzi warsztaty teatralno-muzyczne (Teatr Rozmaitości, Teatr Wybrzeże). W wolnym czasie myśli o muzykoterapii wibracyjnej tonalnnej, pracując nad autorskimi instrumentami rehabilitacyjnymi. Współpraca i różnego rodzaju akcje dźwiękowe: Andrzej Przybielski, Mikołaj Trzaska, Jerzy Mazzoll, Giridhar Udupa, Jorgos Skolias, Woytek Konikiewicz, Patryk Zakrocki, Jacek "Budyń" Szymkiewicz/Pogodno, Dj Ros, Am-Sveerg, Robert Knuth, "Limboski", "Tangueros Balticos".

Paweł Szpura to perkusista, którego styl jest kompilacją wielu tradycji. W jego grze można usłyszeć inspiracje perkusją czarnej i arabskiej Afryki, tradycje tureckie, a także nawiązania do amerykańskich perkusistów rockowych z lat 60. i 70. Szpura operuje tymi stylistykami z niezwykłą lekkością, zaskakując słuchacza rozwiązaniami rytmicznymi lub wprowadzając go w głęboki trans. To sprawia, że jest kontynuatorem tradycji Eda Blackwella i Hamida Drake’a. Współpracuje z Michaelem Zerangiem, Wacławem Zimplem, Raphaelem Rogińskim, Mikołajem Trzaską.

08.04.2012, Warszawa

Pardon, To Tu godz. 20:30

Wstęp: 10zł