Niebo i Ziemia czyli epicki powrót Kamasiego Washingtona

Autor: 
Redakcja, mat. pras.

Kamasi Washington, dziś pewnie jedno z najbardziej gorących nazwisk na mapie jazzowej, zdecydował uraczyć nas kolejnym pełnowymiarowym albumem. Jego poprzednia płyta Epic, po skądinąd epickim sukcesie rynkowym, uczyniła z niego nieomal jazzowego mesjasza, przez wielu wymienianego w gronie najważniejszych, najzdolniejszych saksofonistów i najbardziej znakomitych odnowicieli jazzu.

Świat pokochał jego monumentalną i nagraną w monumentalnym składzie muzykę tak bardzo, że praktycznie gdziekolwiek się nie pojawił wyprzedawane byłby komplety biletów, nawet jeśli zespół Kamasiego przyjeżdżał w bardzo okrojonej wersji.

Nie inaczej pewnie będzie i teraz, kiedy pełną para ruszy kampania promocyjna kolejnego albumu gwiazdora. Płytę ukaże się nakładem Young Turks, zatytułowana będzie Heaven And Earth, a na jej okładce muzyk, odziany w rytualne szaty stąpa po wodzie niczym mesjasz. Całość nagrana została w towarzystwie jego własnej formacji The Next Step, jak również członków pochodzącego z Los Angeles kolektywu znanego pod nazwą West Coast Get Down. Wśród pomieszczonych na płycie utworów własnych lidera znalazło się także miejsce dla nowej aranżacji jazzowego klasyka Freddiego Hubbarda zatytułowanego "Hubtones".

Album zapowiedziany został na 22 czerwca i będzie można kupić oprócz formatów cyfrowych w wersji kompaktowej zawierającej dwa dyski oraz czteropłytowej edycji na płycie winylowej.

Tagi: