Nguyen Le & Ngo Hong Quang w Hydrozagadce

Autor: 
Redakcja, mat. pras.

Już jutro, 22 grudnia, w warszawskim klubie Hydrozagadka, wystąpi wietnamski duet etno-jazzowy - Nguyen Le & Ngo Hong Quang.  

Nguyen Le, kompozytor, gitarzysta, bywalec europejskich i amerykańskich scen muzycznych jest liderem zespołów, w których pojawiają się największe gwiazdy jazzu i world music. Na swoim koncie ma kilkanaście autorskich płyt oraz wiele albumów, do udziału w których został zaproszony jako solista. Jego najbardziej znany album to wydane w roku 2011 “Songs of Freedom” będące egzotyczną i ekscentryczną wariacją na temat hitów lat 70. Inne znane i docenione tytuły to “Tales from Vietnam”, “Three Trios” czy “Walking on tiger’s tail”  Nguyen Le współpracował z wieloma muzykami jazzowymi wielkiego formatu, m. in. z Dee Dee Bridgewater, Quincy Jonesem, Urim Cainem, Johnnym Griffinem, Trilokiem Gurtu czy Johnem McLaughlinem.

Ngo Hong Qang pochodzi z niewielkiej wioski na północy Wietnamu. Już jako dziecko rozpoczął naukę gry na Dan Nhi, Dan Bau oraz Dan Tinh - lutniach używanych w wietnamskiej muzyce ludowej. Po ukończeniu Narodowego Konserwatorium Muzycznego w Hanoi podjął studia kompozytorskie w Amsterdamie. Jego pasją jest łączenie muzyki tradycyjnej z formami współczesnymi.

KTO? – Nguyen Le & Ngo Hong Quang
GDZIE? – Hydrozagadka, Warszawa
KIEDY? – 22/12/2015, 20:00
BILETY? - 25 zł, do nabycia na stronie: www.radioazja.pl / w dniu koncertu: 30 zł, do nabycia w klubie.

Tagi: