Newbone i kwartet Aleksandry Kutrzepy podczas kolejnej odsłony Jazz Jantar 2020

Autor: 
Redakcja (materiały organizatora)

Jak z pewnością wszyscy miłośnicy polskiego jazzu wiedzą Newbone to kwintet któremu przewodzi trębacz Tomasz Kudyk, syn lidera słynnego nie tylko w Polsce Jazz Band Ball Orchestra Jana Kudyka.

Zaskoczeniem to nie będzie żadnym, że Tomasz Kudyk już od czasu szkoły średniej jest mocno zaintersowany muzyką jazzową. NIe bez znaczenia w tym kontekście są rodzinne koneksje. Sam mówi o tym tak: „To dzięki Tacie jestem w tym miejscu dzisiaj i robię to, co On” . Na scenie klubu Żak podczas tegorocznej edyzji festiwalu Jazz Jantar Newbone zagrają muzykę z płyty "Longing" , a więc z albumu, dla powstania którego jednymi z najważniejszych inspiracji były emocje, z jakimi przyszło mierzyć się Tomkowi po utracie ojca, będącego jednocześnie jego muzycznym mentorem i człowiekiem zaszczepiającym miłość do muzyki i trąbki.

Koncert zacznie sięo godzienie 20.00 w sobotę 6 listopada, a band wystapi w składzie: Tomasz Kudyk – trąbka, flugelhorn / Bartłomiej Prucnal – saksofon altowy / Dominik Wania – fortepian / Maciej Adamczak – kontrabas / Dawid Fortuna – perkusja

Nie będzie to jedyny występ tego wieczoru. Na scenie Sali Suwnicowej posłuchać i obejrzeć będizemy mogli również kwartety Aleksandy Kutrzepy. O ile Newbone to artyści znani gdańskiej publiczności o tyle ten kwartet pokaże sięjej po raz pierwszy. Tylko tytułem przypomnienia zespół powstał w 2015 roku, a tworzą go absolwenci Akademii Muzycznej im Karola Szymanowskiego w Katowicach oraz Instytutu Muzyki na Wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej w Lublinie. Muzycy łączą elementy jazzu współczesnego i free z muzyką ilustracyjną, wykorzystując elektronikę wspierającą barwę akustycznych instrumentów. Aleksandra Kutrzepa Quartet tworzą liderka grająca rzecz jasna na skrzypcach, gitarzysta Bartłomiej Garczyński, Michał Studniarek – bas oraz Robert Kutrzepa - perkusja.

 

 

Tagi: