Never Is Enough nowa płyta grupy supergrupy THUMBSCREW

Autor: 
Redakcja
Autor zdjęcia: 
materiały promocyjne

Trio Thumbscrew, Tomas Fujiwara (perkusja), Mary Halvorson (gitara) oraz Michael Formanek (kontrabas), zapowiedziało wydanie nowego albumu pt. Never Is Enough. Album mający się ukazać pod szyldem wydawnictwa CUNEIFORM jest kolejnym, który powstał w ramach rezydencji artystycznej dla organizacji City of Asylum.

Materiał znajdujący się na płycie jest niejako kontynuacją albumu The Anthony Braxton Project, wydanym w grudniu ubiegłego roku. W zamierzeniu obie te płyty mają stanowić muzyczno-koncepcyjny dialog, z tą różnicą, że Never Is Enough składa się wyłącznie z autorskich kompozycji grupy. Jednak, jak podkreśla Michael Formanek, „obecność” Anthonego Braxtona była bardzo silna podczas pracy nad tym albumem i z pewnością miała wpływ na kompozycje. Zwłaszcza, że materiał opracowywany był w tym samym czasie, co nagrania do The Anthony Braxton Project.

To nie pierwszy taki bliźniaczy projekt Trio. W czerwcu 2018 roku wydali łączony album Ours i Theirs, zawierający odpowiednio kompozycje autorskie oraz covery jazzowe różnorodnych wykonawców.

Na potrzeby Never Is Enough każdy z muzyków skomponował trzy utwory, które cechuje niespotykana różnorodność. Znajdziemy tam liryczną balladę, szalone rock’n’rollowych rytmy czy też wielopoziomową kompozycję inspirowaną widokiem miasta. W utworze tytułowym zaś, Michael Formanek zdecydował się na wykorzystanie elektrycznej gitary basowej, czego nie robił od lat podczas nagrań. 

Album Never Is Enough  będzie dostępny na płycie CD, płycie winylowej oraz w formie cyfrowej.

 

Tagi: