Najwspanialszy zespół na świecie - The Necks - zagra w Teatrze Powszechnym

Autor: 
Redakcja, mat. pras.
Autor zdjęcia: 
Krzysztof Machowina

Do tego koncertu zostały już tylko dwa tygodnie. Jeden z najwspanialszych zespołów na świecie powraca nad Wisłę! Australijskie trio The Necks 14-go kwietnia wystąpi na scenie warszawskiego Teatru Powszechnego. Organizatorem koncertu jest Plan B, we współpracy z Mózg Foundation i Teatrem Powszechnym. 

THE NECKS to jeden z najważniejszych, najoryginalniejszych i najbardziej wpływowych zespołów na świecie. Ich improwizacje powoli rozwijają się i zaczarowują hipnotycznym groovem. Przy pozornej prostocie, za każdym nowym przesłuchaniem rzucają nowy, coraz silniejszy urok na słuchacza. I trudno powiedzieć, co to właściwie za muzyka. To nie jest do końca awangarda, ani minimalizm, ani ambient, ani jazz.
The Necks są po prostu osobni.

Necksi gościli w Warszawie dwa lata temu. Również na zaproszenie Planu B zagrali koncert w sali Laboratorium Centrum Sztuki Współczesnej. Tak pisał na naszych łamach o tym niezapomnianym, dwuczęściowym wieczorze Krzysztof Wójcik:

Każdy z setów był na swój sposób zamkniętą całością o własnej niepowtarzalnej architekturze. Będąc świadkiem improwizacji tak dokładnej, wolnej, nieprzegadanej, złożonej z wyraźnych, kaligraficznie dopracowanych elementów, czułem się jak uczestnik lekcji słuchania muzyki. Fantastycznie było brać w niej udział i wyjść bogatszym w niezapomniane doświadczenie.

Tagi: