Najnowszy album kwartetu Julii Hülsmann dla ECM

Autor: 
Redakcja
Autor zdjęcia: 
mat. prasowe

Po dwóch wysoko ocenionych przez krytykę albumach pianistka Julia Hülsmann proponuje kolejny projekt, będący jednocześnie jej trzecim albumem wydanym przez ECM, który dzisiaj ma swoja premierę. Płyta nosi tytuł „In Full View” I została nagrana w kwartecie, którego skład tworzą: Tom Arthurs - trąbka, flugelhorn, Marc Muellbauer – kontrabas i Heinrich Köbberling – perkusja.

„In Full View” zainspirowany jest koncertem angielskiego trębacza, Toma Arthursa: „Jego muzyka tak mi się podobała, że spytałam po prostu, czy zgodziłby się ze mną współpracować”. Po pierwszych próbach artyści wypracowali wspólną wizję, Hülsmann zwołała sekcję rytmiczną w osobach Marka Muellbauera (kontrabas) i Heinricha Köbberlinga, ale mimo to nadal poszukiwała wokalisty. W końcu Julia Hülmann Trio zamieniło się w kwartet właśnie dzięki udziałowi Toma Arthursa, jako nowego głosu wiodącego, który nie tylko zainspirował Julię jako muzyk i aranżer, ale i wpłynął znacząco na powstanie wielu utworów.

Materiał koncentruje się wokół napisanego przez kanadyjskiego artystę Feista The Water, któremu towarzyszy Richtung Osten autorstwa żony Heinricha Köbberlinga, Fumi Udo, oraz Nana Manuela de Falli pochodząca ze Siete Canciones Populares Espanolas - cyklu aranżacji melodii ludowych.

1. Quicksilver

2. Dunkel

3. Gleim

4. Forever Old

5. Spiel

6. Richtung Osten

7. Sealion

8. Forgotten Poetry

9. Dedication

10. Snow, melting

11. Meander

12. In Full View

13. Nana