Nahawa Doumbia w Pardon, To Tu

Autor: 
Redakcja, mat. pras.

Obecnie Nahawa jest idolem w Mali, przemawia do młodego pokolenia Afryki Zachodniej odnosząc się w tekstach do tematu miłości, pozycji kobiet w społeczeństwie, oraz sytuacji afrykańskich uchodźców we Francji. 25-go listopada w Pardon, To Tu wystąpi w towarzystwie męża, gitarzysty N'Gou Bagayoko, na scenie pojawi się również balafon, syntezator, kamele n'goni, i perkusja.

Nahawa Doumbia, która wystąpi po raz pierwszy raz w Polsce urodziła się w Mali w Maféré, małej miejscowości znajduje się na granicy Wybrzeża Kości Słoniowej, a dorastała w Bougouni zalesionym obszarze na południe od Bamako, gdzie nadal mieszka. Jej matka, która zmarła kilka dni po jego urodzeniu, przepowiedziała, że jej córka zostanie piosenkarką mimo, że nie jest z kasty griotów i dlatego nie ma żadnej przyszłości w muzyce. "W mojej rodzinie nikt nie śpiewa, i mówią, że nie lubią śpiewać, dlatego musiałam pokonać wiele trudności aby złączyć się z muzyką. Zostałam odkryta przez agentów Ministerstwa Kultury. W tych występach organizowanych co dwa lata, gdzie spotykają się młodzi ludzie w występach muzycznych i sportowych ze wszystkich regionów Mali śpiewałam w grupie z moimi przyjaciółmi”. Od tamtej dzieliła scenę z takimi gwiazdami jak Manu Dibango, Toure Kunda czy Miriam Makeba.

Nagrania Nahawy "La Grande Cantatrice Malienne, Vol 3" zostały pierwszym, oficjalnym nagraniem wytwórni Awesome Tapes From Africa.

CO? – Nahawa Doumbia
KTO? – Nahawa Doumbia, N'Gou Bagayoko
GDZIE? – Pardon, To Tu, Warszawa
KIEDY? – 25/11/2015, 20:30

Tagi: