Na nowo wyobrażone melodie według Jasona Marsalisa

Autor: 
Redakcja, mat. pras.

„Melodie sugerują często znane lub całkiem nowe ścieżki kreatywności. Myśląc o nich idziemy drogą od jednej do kolejnej przypominanej sobie melodii” powiedział w jednym z wywiadów Jason Marsalis, dodając, że to właśnie tym tropem szedł przygotowując się do nagrania swojej najnowszej płyty.

Jej tytuł „Melody Reimagined book. 1” sugerować może również, że tya metoda twórcza zdała mu Siena tyle atrakcyjna, że na księdze pierwszej wcale nie zamierza poprzestać. Póki co mamy wolumin pierwszy a na nim utwory inspirowane m.in. “Traneing In” Johna  Coltrane’a,dixielandowym klasykiem  “Bourbon Street Parade”  „You can feel it all over” Steviego Wondera czy standardem “Willow Weep for Me” albo silverowskim  “Peace.”.

Album nagrany został przez 21st Century Trad Band, w więc combo, w którym obok lidera grającego na wibrafonie wystepują basista Will Goble, pianista Austin Johnson grający na perkusji David Potter. O płytę może być u nas niełatwo, bowiem ukazała się nakładem Bassin’ Streets Records, a więc wytwórni niemającej w Polsce dystrybucji, ale i tu przyjdzie nam z pewnością z całym swoim dobrodziejstwem Internet.

Tagi: