NAÏVE zapowiedziała wydanie nowego albumu Avishai Cohena – Two Roses.

Autor: 
Redakcja

Dziś trafia na rynek płytowy najnowszy album kontrabasisty Avishai Cohena - Two Roses. Ty razem usłyszymy lidera w wersji XXL. Artyście towarzyszą pianista Elchin Shirinov, perkusista Mark Guiliana oraz Göteborska Orkiestra Symfoniczna pod kierunkiem Aleksandra Hansona. Album jest kolejną próbą zmierzenia się z rzeczywistością orkiestrową, której początków należy szukać w 2013, kiedy muzyk nagrywał album Almah z orkiestrą kameralną. Na najnowszym krążku artyście towarzyszy już kompletna orkiestra składająca się z 92 muzyków.

Cohen nie krył swego podekscytowania mówiąc „Nagrywanie z orkiestrą jest przygodą samą w sobie. To nie jest jak nagrywanie jazzowej płyty. Orkiestra ma swój własny rytm, trzeba zrozumieć, jak ona oddycha.”

Artysta, będący mistrzem muzyki afro-karaibskiej, czerpie także pełnymi garściami ze spuścizny folkloru izraelskiego w całej jego złożoności sefardyjskiej, aszkenazyjskiej oraz jemeńskiej. Ta kompleksowa materia znajduje odbicie w materiale płytowym. Utwór tytułowy Two Roses, którego tytuł ma symbolizować komunię światów muzyki jazzowej oraz symfonicznej, rozwija się niczym epicka opowieść, w której odnajdziemy całe spektrum uczuć – od nostalgii po żywiołowość. Na płycie nie brakuje też wątków autobiograficznych. W istocie na album ten składają się znakomity aparat wykonawczy, pełnia emocji oraz osobista ekspresja izraelskiego kompozytora. Premierę płyty zapowiedziano na 16 kwietnia.

 

 

Tagi: