Mysterious Monuments On The Moon - najnowsza płyta RGG już dostępna.

Autor: 
Redakcja

Od piątku wszyscy fani dobrej muzyki i formatu fortepianowego trio mogą cieszyć się z najnowszego albumu RGG. Mysterious Monuments On The Moon 24 września miała swoją oficjalną premierę.

Cześć słuchaczy mogła już posmakować nowej muzyki tria podczas serii koncertów poprzedzających premierę albumu. Zapewne szeczególnie długo w pamięci zachowają ją wszyscy mający okazję posłuchać trzydniowej rezydencji bandu w Warszawskim klubie Jassmine. Odwiedzając RGG podczas koncertów można było niejako przedpremierowo zabrać muzykę RGG do domów teraz już bez takich towarzyszących okoliczności można śmiało dopytywać o nią w sklepach.

Mysterious Monuments On The Moon to dziewiąta płyta zespołu nagrana w formule piano trio i jednocześnie czwarta nagrana wraz z pianista Łukaszem Ojdaną. Wraz z jej wydaniem RGG świętuje, o czym na pewno fani pamiętają 20 rocznicę istnienia. Wraz z pozostałymi płytami wydawanymi w rozszerzonych składach najnowszy album stawia formację RGG w gronie najświetniejszych grup być może nie tylko polskiej sceny jazzowej. Czego możmy spodziewać się na płytcie, lepiej niż słowa opowie teaser nagrany i zrealizowany przez Piotra Gruchałę.

 

Tagi: