Myrczek & Tomaszewski w trasie po Australii

Autor: 
Redakcja, mat. pras.

Duet Myrczek & Tomaszewski rusza w trasę koncertową po Australii. W trakcie sześciu koncertów odwiedzą m.in. Sydney, Melbourne i Brisbane. Początek trasy już 29-go lipca, w Melbourne, w Bird's Basement.

Projekt tworzą młodzi muzycy jazzowi: wokalista Wojciech Myrczek i pianista Paweł Tomaszewski. Siła duetu tkwi w przenikaniu się dwóch indywidualności, które emanują charyzmą, muzyczną pomysłowością i dbałością o każdy dźwiękowy szczegół. Prowadzą muzyczny dialog, nie stroniąc od niebanalnej piosenki, szalonej improwizacji, chwil zadumy - zawsze jednak z poczuciem dobrego humoru. W swoim scenicznym dialogu odwołują się do standardów muzyki jazzowej i popowej, które pod ich auspicjami zyskują nieznane dotąd kształty.

Jesienią 2014 roku ukazała się płyta duetu „Love Revisited”. Sam album jak i promujące go koncerty zostały entuzjastycznie przyjęte przez publiczność w Polsce i Europe. Swoją muzykę artyści prezentowali w salach koncertowych takich jak NOSPR w Katowicach, Konserwatorium w Sankt Petersburgu, Teatr Roma w Warszawie, Instytut Fiński w Paryżu oraz na scenach festiwali Montreux Jazz Festival w Szwajcarii, Bielska Zadymka Jazzowa, Kolory Polski Festiwal Filharmonii Łódzkiej, Jazz nad Odrą, Festiwal Pianistów Jazzowych w Kaliszu, Sofia Jazz Peak Festival w Bułgarii, Celje International Jazz Festival na Słowenii i wielu innych.

Myrczek & Tomaszewski Australian Tour 2017:

29/07/17 - Melbourne - Bird's Basement
30/07/17 - Devonport - The Gnomon Pavillion
02/08/17 - Hobart - University of Tasmania
04/08/17 - Brisbane - Brisbane Jazz Club
05/08/17 - Brisbane - Brisbane Jazz Club
08/08/17 - Sydney - The Basement

Tagi: