Muzyka poważna - dziś premiera kompozycji Jerzego Rogiewicza

Autor: 
Redakcja

Jerzy Rogiewicz dał się poznać entuzjastom muzyki improwizowanej w zespole Levity czy projektach Marcina Maseckiegko - Profesjonalizm i Polonezy. Choć gra głównie na perkusji dał się poznać także jako pianista a nawet inicjator przedsięwziecia związanego z muzyką dla dzieci - Jerz Igor. Dziś w Barze Studio zaprezentuje premierowo swoją kompozycję "Muzyka Poważna".

„Muzyka Poważna” to utwór na 11 osobową orkiestrę. Zapisany od a do z w partyturze, choć miejscami improwizowany, wykonywany przez klasyczne instrumenty, z dyrygentem (w tej roli kompozytor), odnoszący się do tradycyjnych form muzyki europejskiej takich jak kanon czy wariacje, choć także do samplerów pierwszych rytmicznych sekwencerów z lat 50-tych. I walca.

Wykona go orkiestra o gwiazdorskiej obsadzie:

Dagna Sadkowska - skrzypce
Bartosz Bober - skrzypce
Jakub Fiebig - Altówka
Mikołaj Pałosz - Wiolonczela
Piotr Domagalski - Kontrabas
Maurycy Idzikowski - Trąbka
Michał Tomaszczyk - Puzon
Michał Górczyński - Klarnety
Tomasz Duda - saksofon barytonowy
Miłosz Pękala - instrumenty perkusyjne
Jerzy Rogiewicz - keyboard, dyrygent


Prawykonanie odbędzie się na scenie Baru Studio, 14 listopada o godzinie 20.00.

Wstęp wolny.

Utwór został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu „Kolekcje” - priorytet „Zamówienia Kompozytorskie” realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca.

Jerzy Rogiewicz - urodzony w Bydgoszczy kompozytor, perkusista i pianista, absolwent kompozycji na Akademii Muzycznej w Krakowie. Od kilku lat współtworzy niezależną scenę muzyki warszawskiej skupioną wokół wydawnictwa Lado ABC. Znany przede wszystkim jako perkusista Levity oraz zespołów Marcina Maseckiego (Profesjonalizm, Polonezy, I edycja WOR-u). Nagrywał i występował z takimi artystami jak Toshinori Kondo, Kazuhisa Uchihashi, Joanna Halszka Sokołowska, DJ Lenar, Tomasz Duda, Paweł Szamburski i Janusz Muniak. Specjalizuje się w szeroko pojętej muzyce improwizowanej, choć równie chętnie gra i pisze piosenki. 
 

Tagi: